Dárky na poslední chvíli! Zapomeňte na obálku s penězi a překvapte levným a originálním dárkem

Foto: Pixabay

Vánoční dárky pro děti a vnoučata většina prarodičů řeší obálkou s penězi. Na obou stranách je tak velká spokojenost, ratolesti si mohou za obdarované finance koupit, co chtějí, a babička s dědou si nemusí lámat hlavu, co pořídit pod stromeček mladým. Jenže je obálka s penězi skutečně vhodným dárkem, díky kterému na vás budou děti vzpomínat?

Reklama

Vymyslet dárek pro o dvě generace mladší vnoučata není žádná sranda. V elektronice se kvůli rychlému rozvoji lze jen těžko vyznat, oblečení je tenký led, kdy trefit se do módního stylu a velikosti je mnohdy nemožné, a kupovat tzv. „věci na památku“ nemusí být vůbec oceněno. Pakliže se tedy nevrhnete do dražších dárků typu zlatá mince, to jistě potěší i toho největšího puberťáka.

S dárkem předejte i vaše zkušenosti

Říká se, že dárky mají být od srdce a že nejvíce potěší ty ručně vyrobené, což o obálce s penězi úplně tak neplatí. Ano, finance mohou být skutečně lepší volbou než desátý svetr se sobem nebo dvacátý hrnek do sbírky s nápisem „nejlepší vnouče,“ avšak přidáte-li k penězům i vaše zkušenosti, pak na vás budou děti vzpomínat déle, než jen do doby než peníze utratí.

A jaké zkušenosti předat, když vás nic nenapadá? Co takhle ty kulinářské? Miluje rodina vaši tradiční bábovku, sváteční svíčkovou, jedinečný vaječný likér, výtečně naložené utopence nebo zavařeniny všeho druhu? Odpověď zní ano, ale nevíte, co teď s tím?

Pakliže se rozhodnete předat svůj recept na buchtu, vezměte sklenici od zavařovačky a všechny sypké ingredience do ní navrstvěte, na sklenici pak přilepte recept, kde nezapomeňte kromě postupu připsat také, jaké další tekuté suroviny je nutné přidat.

Ani svíčkovou není nutné na Štědrý den připravovat, máte-li v rodině nějaký takový recept, kterým nikdo nepohrdne, napište ho i s přesným postupem na sváteční papír a předejte ho jako rodinné tajemství, které se dědí o Vánocích.

Vaječný likér připravte do sváteční sklenice a opět nezapomeňte na recept, stejně tak i v případě naložených utopenců, sýrů nebo oblíbených zavařenin. Takto připravené dárky vás vyjdou na pár korun a hravě je stihnete ještě do Štědrého dne, navíc jednou se mohou stát tradicí předávanou po další generace.

Reklama