Co uvařit v neděli

Neděle je možná i ve vaší rodině jediným dnem, kdy se u oběda sejde celá rodina. Tato událost si určitě zaslouží slavnostnější jídlo, na kterém si společně pochutnáte. Dochází vám inspirace?

Nevadí – v tomto článku najdete hned několik tipů na sváteční nedělní jídla. Podíváme se klasiku i méně známé recepty, kterými se můžete před vaší rodinou blýsknout.

Polévka by neměla na nedělním stole chybět

zdroj: www.pixabay.com
zdroj: www.pixabay.com

U nedělního oběda by rozhodně neměla chybět polévka. Dobrá zpráva je, že příprava polévek není nic složitého a může zabrat třeba jen několik minut vašeho času. Ideální je na příklad květáková polévka, kterou připravíte i za méně než 30 minut. Podobným způsobem se připravuje i polévka z brokolice či mrkve. Jestliže chcete polévku ozvláštnit, přidejte do ní čerstvé bylinky nebo krutony – ty můžete připravit i z tmavého pečiva. Chutnají báječně. Dobrou volbou je i studená polévka. Jak na její přípravu? Dejte do mixéru dejte zeleninu, kterou máte rádi, přidejte trochu vody, rozmixujte a můžete podávat.

Klasická jídla v novém kabátě

zdroj: www.pixabay.com
zdroj: www.pixabay.com

Mezi tradiční obědová jídla patří například zapečené brambory v troubě. Pokud k nim přidáte kvalitní sýr (parmezán, čedar apod.), rázem jídlo dostane úplně novu chuť. Nebojte se ani přípravy omáček. Připravte k nim domácí knedlík nebo noky a celá vaše rodina se bude olizovat! Patříte mezi milovníky zdravého jídla? Vyzkoušejte čerstvý zeleninový salát s brusinkami a marinovaným lososem. Ozvláštnit ho lze speciální pastou ze sezamových semínek tahini.

Dejte si záležet na i na servírování

I když je jídlo skvělé, může ho znehodnotit vzhled stolu. Najděte si proto trochu času a připravte slavnostní tabuli. Do příprav můžete zapojit i děti a nechat jim volnou ruku. Uvidíte, že výsledek bude určitě stát za to a všichni si nedělní oběd užijete na maximum.

Reklama