Co na zlepšení imunity? Poklady z vaší lednice, nebo doplněk stravy?

Co na zlepšení imunity? Zkuste Immune Booster od Herbalife Nutrition
Immune Booster od Herbalife Nutrition

Silný imunitní systém představuje nejúčinnější zbraň v boji s viry, bakteriemi a dalšími škodlivými látkami, které na organismus denně útočí. Silnou imunitu pomáhá budovat především pestrý a vyvážený jídelníček. Zařaďte do něj těchto pět potravin, které pomohou posílit vaši imunitu.

Reklama

Zaměřte se na potraviny, které obsahují nadstandardní množství zdraví prospěšných látek, a proto by neměly chybět ve zdravém jídelníčku. Možná budete překvapení, ale často se navíc jedná o běžně dostupné potraviny.

1) Jogurty

Bílý jogurt představuje významný zdroj probiotik, což jsou hodné bakterie nezbytné pro normální funkci střev. Probiotika střeva čistí a čistá střeva jsou základem silné a odolné imunity. Podobně jako jogurt fungují i jiné zakysané mléčné výrobky.

2) Červené papriky

Blahodárně na imunitní systém působí také vitamín C. Jeho nejlepším zdrojem nejsou citrusy, jak se často obecně předpokládá, ale červené papriky. Ty navíc obsahují pro imunitu stejně důležité vitamíny A, B6, E, K1 a karotenoidy, které mají antioxidační účinky.

3) Hovězí játra

Vnitřnosti a játra obzvlášť jsou považovány za vynikající zdroj vitamínů A, B a D a z pohledu imunity také nejdůležitějších minerálů zinku a železa. Díky nízkému obsahu tuků a vysokému obsahu bílkovin se jedná o perfektní pokrm do redukčních jídelníčků.

4) Česnek

Česnek obsahuje látku zvanou alicin, která zodpovídá za jeho typickou vůni, a která mimo jiné pomáhá mírnit projevy nachlazení. Má totiž antibakteriální a antivirové účinky. Především ale posiluje imunitní systém tak, že podporuje tvorbu makrofágů neboli buněk zabijáků. Kromě toho makrofágy mají příznivý vliv například na srážlivost krve, hojení ran a zranění, rychlejší odstranění zánětů či efektivnější vylučování mrtvých buněk z organismu.

5) Houby

Lesní houby, hlíva ústřičná, ale i žampiony jsou bohatým zdrojem hned několika látek, které posilují imunitu. Jedná se o vitamíny A, C a D, minerál selen a látky niacin a riboflavin.

Doplňky stravy pro silnější imunitní systém

Chybu neuděláte, pokud jídelníček obohatíte o doplňky stravy vyvinuté za účelem posílení imunity. Immune Booster obsahuje všechny důležité vitamíny a minerály a díky praktickému balení v sáčcích si nápoj pro posílení imunity připravíte kdekoliv. Objednávku lze učinit prostřednictvím některého z distributorů Herbalife Nutrition.

Reklama