Chceme večeři! A hezky rychle!

Vážení a milí čtenáři a především naše vytížené čtenářky. Určitě se i vám stalo, že jste potřebovali mít po ruce rychlý a jednoduchý recept na elegantní řešení společné večeře. Právě pro vás jsme proto připravili seriál tipů na rychlá a jednoduchá jídla, která se k večeři báječně hodí.

Vzhledem k tomu, že jejich příprava vskutku nezabere mnoho času, není se jaksi o čem rozepisovat, a proto vás prosíme o pochopení krátkosti jednotlivých receptů. Protože se tyto recepty uplatní především v rukou zkušených hospodyněk nebo v prostorách studentských kuchyní, ze kterých k nám dorazily, neuvádíme u některých surovin jejich množství. To proto, že je třeba přizpůsobit ho okolnostem tedy počtu a preferencím strávníků. A teď už první kousek z naší školy večerního vaření. Dámy a pánové, přichází všemi milované cibulové kroužky!

Suroviny na 2-4 porce: 3 velké cibule, hladká mouka, 1 vejce, lžička bramborového škrobu

Cibuli nakrájíme na silnější kolečka, která rozebereme na kroužky a obalíme v mouce. Vejce rozšleháme s troškou zbylé mouky a bramborového škrobu. Kroužky obalíme v těstíčku a smažíme na oleji do zlatova. Samozřejmě ani tady není třeba si lámat hlavu s vylepšováním a obměňováním receptu. Stačí přidat trošku vegety, oregana, grilovacího či jiného koření a někdy třeba přilít do těstíčka trošku piva…

 

Reklama