Čas na čtení je tu. Jaké knižní novinky si v létě nenechat ujít?

zdroj: pixabay.com

Léto je jako stvořené pro čtení knih, které vás zavedou do nejrůznějších sfér. Můžete zažít desítky příběhů, ocitnout se na nespočtu míst a být součástí nejedné kriminálky. V létě lze číst na dovolené, u vody, na zahradě, na terase i v chládku doma. Víte, jakou knihu letos o prázdninových měsících vzít do ruky? Třeba nejednu novinku od Albatrosmedia.

Reklama

V červenci vychází již čtvrtá kniha královny české detektivky Michaely KlevisovéSněžný měsíc. Opět se v ní setkáte s kriminalistou Josefem Bergmanem, který tentokrát míří do Beskyd vyšetřovat vraždu realitní makléřky. Pátrání mezi místními obyvateli však není jednoduché, protože obyvatelé horských samot jsou nedůvěřiví a uzavření. Spousta z nich navíc skrývá tajemství, o která se s Bergmanem rozhodně dělit nechtějí.  Michaela Klevisová za své knihy Kroky vrahaa Dům na samotě získala od České asociace autorů detektivní literatury (AIEP) Cenu Jiřího Marka za nejlepší detektivní knihu roku. Česká televize aktuálně podle jejích knih o vyšetřovateli Bergmanovi natáčí detektivní seriál, který se bude vysílat pod názvem Kroky vraha.

Co by se stalo, kdybyste dostali příležitost žít úplně jinak? To zjistíte v humorném románu Žít a nechat žít od Hendrika Groena, autora bestselleru Tajný deník Hendrika Groena. Hlavní hrdina knihy, Artur, si svůj život představoval úplně jinak. Místo výletů do dalekých krajů tráví hodiny v dopravní zácpě. Fádní bezdětné manželství a domek v zástavbě ho také příliš netěší. Zlatým hřebem týdne jsou pro něj páteční odpoledne, která tráví na golfovém hřišti. Když jednoho dne dostane výpověď a s ní pořádné odstupné, naskytne se mu jedinečná příležitost začít úplně nový život. Zbavit se všeho, co by rád nechal za sebou, ale nebude tak jednoduché.

Příjemné chvíle napětí strávíte u mysteriózního románu Dívka z Brooklynu, jejímž autorem je oblíbený francouzský spisovatel Guillaume Musso. Anna byla ženou jeho života. Za tři týdny se měli brát. Samozřejmě že by ji miloval i bez ohledu na to, co udělala. Alespoň si to myslel, než uviděl tu fotografii. „To jsem provedla já,“ řekla mu. V tu chvíli mu bylo jasné, že se jeho svět otřásl v základech. Jednoduše se sebral a odešel. A pak už bylo příliš pozdě – Anna zmizela.

Odhalte šokující finanční skandál spolu s hrdinkami thrilleru Bankéřova žena. Když Annabel přijde o manžela při letecké katastrofě v Alpách, její zdánlivě dokonalý život se náhle zhroutí. Smrt manžela obestírá řada podivných okolností, takže se Annabel začne blíže zajímat o podrobnosti nehody. Podezřelé aktivity bankéřů a jejich klientů souběžně odhaluje také novinářka Marina. Poté, co narazí na nečekanou spojitost s lidmi ve svém okolí, obě ženy se náhle ocitají v nebezpečí…

Jestli se čas od času rádi začtete do krásných romantických příběhů, ve kterých se všechno zlé nakonec v dobré obrátí, neměla by vám uniknout naše edice Srdcovky. Tato letní edice přináší výběr těch nejlepších románů pro ženy, které si můžete přibalit na cesty. Začtěte se v letadle, ve vlaku, u vody nebo třeba když jedete do práce. Již vydané knihy: Léto bez tebe, Prázdniny na moři, Láska po řecku, Až vysvitne slunce v červenci doplní román: Pod španělským sluncem.

Pro milovníky audioknih je tu novinka Leonard Cohen. Život, hudba a vykoupení. A pro ty nejmenší můžete pořídit dvě nová interaktivní leporela uznávaného českého výtvarníka Vojtěcha Kubašty, s jehož knihami vyrůstaly celé generace dětí – Zvířátka a sportovní den a Zvířátka a jejich kapela.

Reklama