Albatros slaví 70 let. Kromě 20% slevy nabízí i pořádnou nálož novinek

Zdroj: Albatrosmedia.cz

Máme tu začátek dalšího měsíce a s ním i pořádnou nálož knižních novinek. Jaké tituly vychází v dubnu v Albatrosu? Ten navíc 15. dubna slaví 70 let od svého vzniku, a tak celý měsíc můžete nakupovat knihy s 20% slevou.

Reklama

Milovníci napětí, pozor! V dubnu vychází strhující a dokonale promyšlený thriller Kaštánek od autora dánského seriálového hitu Zločin, Sørena Sveistrupa. Dokáže sympatická dvojice vyšetřovatelů odhalit nelítostného sériového vraha? Kam až je zavede tajemný panáček z kaštanů, který doprovází každou oběťa nese na sobě otisky zmizelé školačky? Kniha vychází v edici TOP thriller a má potenciál navázat na tradici celosvětově úspěšných severských detektivek v podání Stiega Larssona či Joa Nesbøho.

Za pozornost stojí i oceňovaný román švédské spisovatelky a blogerky Caroliny SetterwallovéDoufejme v to nejlepší. Autorka v úspěšném debutu velmi citlivě a působivě zpracovala svou vlastní osobní zkušenost s nečekanou ztrátou manžela a otce svého syna. Kniha je fantastickým zúčtováním nejen se smrtí, ale i s životem, láskou, rodičovstvím, moderními vztahy a jejich nemilosrdnými očekáváními.

Silný čtenářský zážitek zaručuje kniha španělského autora Maria Escobara Osvětimská ukolébavka. Hlavní hrdinka Helene se dobrovolně ocitá v koncentračním táboře v Osvětimi, kam byla odvezena i její rodina. Jako zdravotní sestra je přeřazena do místní nemocnice, kde se setkává s doktorem Mengelem a začíná její boj o přežití.

Nakladatelství Vyšehrad vydává novinku v edici Tvář – román Hany Lehečkové Svatá hlava. Nemá tátu, nemá práci, nemá přátele, v malé pohraniční vsi poznává krušný rodinný život v dluzích, šikanu, výsměch okolí, domácí násilí. Ale když vezme do rukou propisku a sešit, už není chudáček, ale svatý člověk obdařený nadpřirozenými schopnostmi. Zná smysl života a má tu moc zachránit celý svět. Nejdřív by však měl zachránit sám sebe…

Dramatický příběh manželského páru z amerického jihu, který rozdělí justiční omyl, s citem vypráví bestsellerová autorka Tayari Jonesová v románu Jedno manželství. Není to tak dlouho, co se Roy a Celestial vzali. Doslova ze dne na den se jim ovšem změní život. Roy je odsouzen za znásilnění, které nespáchal. Co udělá s mladým manželstvím vidina dvanácti let ve vězení?

Při příležitosti oslav 70. výročí vzniku nakladatelství Albatros vydává nejstarší dětské nakladatelství kolekci Cesta časem s Albatrosem. Ta přináší osm knih, které se do dějin české literatury pro děti a mládež zapsaly tučným písmem. Najdete mezi nimi například půvabnou obrázkovou knížku Holčička a déšť, titul z legendární edice OKO Hádej, hádej, hadači, nesmrtelnou klasiku z edice Jiskřičky Heidi, děvčátko z hor nebo kultovní encyklopedii Už vím proč.

Zdroj: Albatrosmedia.cz

Reklama