Akumulátorové nářadí ulehčí práci v dílně i na zahradě

Aku nářadí Sharks, zdroj: eroute.cz

Vyrábíte vnoučatům dřevěný domeček? Opravujete zahradní nábytek? Nebo se věnujete svým koníčkům, například modelářství či včelařství? Pak se bez kvalitního nářadí neobejdete. Poradíme, které nářadí vám v dílně podstatně ulehčí práci a zároveň udělá pořádnou radost.

Reklama

Dávno jsou pryč doby, kdy každé elektrické nářadí bylo neodmyslitelně spjato s elektrickým vodičem. Pokrok šel kupředu. Domácí kutilové i profesionálními řemeslníci proto čím dál častěji využívají akumulátorové nářadí. A není se čemu divit. Má totiž mnoho výhod.

Nářadí bez elektrického vodiče

Největší předností aku nářadí je absence elektrického vodiče, na který jsme si sice za dlouhá léta používání zvykli, přesto ale práci omezoval a zpomaloval. S akumulátorovým nářadím odpadá hledání zásuvek, příprava prodlužovacích kabelů a omezení plynoucí z délky vodiče. S aku nářadím můžete jednoduše pracovat kdekoliv. Nejen v dílně, ale také v garáži, která nemá přípojku elektřiny, na zahradě, na stavbě či v lese při stavbě oplocenek. Zároveň se vám zvýší bezpečnost práce, neboť nemusíte neustále dávat pozor, abyste elektrický kabel nepoškodili.

Dlouhá výdrž baterie s rychlým nabíjením

Rozvoj vysokokapacitních Li-Ion baterií, které vynikají malými rozměry a nízkou hmotností, doslova způsobil revoluci v použitelnosti akumulátorového nářadí. Baterie totiž plně nahrazují pevné napojení na elektrickou síť. Doba použitelnosti aku nářadí se pohybuje, podle pracovního vytížení, v řádech desítek minut až hodin. Delší výdrž není ani potřeba. Pokud baterii vybijete, snadno ji vyměníte za náhradní baterii.

Baterie se zpravidla liší napětím i svou kapacitou. Například akumulátorové nářadí Sharks využívá 18V baterie s kapacitou od 1,5 Ah do a 4 Ah. Plné nabití v závislosti na kapacitě akumulátoru trvá přibližně přes hodinu. A pokud máte nářadí od jedné produktové značky, můžete baterii použít do všech přístrojů. Sharks tuto kompatibilitu označuje jako All in One.

Nářadí na baterie dominují vrtačky, pily a brusky

Sortiment nářadí na baterie je poměrně široký. Naprostou samozřejmostí jsou praktické akumulátorové vrtačky a šroubováky. V posledních letech se rozrostl také okruh pil. Baterie spolehlivě pohání nejen pily ocasky, ale také okružní a přímočaré pily. Tím ale výčet nekončí. Na baterie pořídíte například akumulátorové úhlové brusky či aku kompresor s plnícím tlakem až 10,4 bar, který je vhodný pro nafukování pneumatik, bazénů, míčů a nafukovacích lehátek.

Kde akumulátorové nářadí pořídit?

Investice do kvalitního aku nářadí vám ušetří čas a zpříjemní každou práci. Ať už jste řemeslník nebo domácí kutil, práce bude pro vás doslova koníčkem.

Elektrické nářadí do dílny od značky Sharks pořídíte v e-shopu eroute.cz, který mimo jiné nabízí také praktické elektrické skútry pro seniory. Kromě nářadí do dílny si vyberete také z pestré nabídky elektrického nářadí na zahradu, kterému se budeme věnovat příště.

Reklama