Elektrické skútry pro seniory usnadní dojíždění za nákupy i na výlety

Elektrické skútry Eroute RS-01, zdroj: eroute.cz

Potýkáte se s horší pohybovou schopností? Přišli jste o řidičský průkaz? Nebo vám schází dostatek sil na cestu do obchodu, k lékaři a za přáteli? V každém případě je ztráta mobility velkým zásahem do lidského života. Naštěstí zvýšit mobilitu i ušetřit drahocenné síly pomáhají elektrické skútry pro seniory.

Reklama

Zhoršování mobility, pokud neproděláte vážnou nemoc nebo úraz, se projevuje pozvolna. Nejčastěji únavou a vyčerpáním, kdy docházky za nákupy, k lékaři nebo na vzdálenou zahrádku se stávají čím dál náročnější. Později se přidává pocit těžkých nohou i jejich obtížnější koordinace. Osoby, které se začínají potýkat se zhoršenou pohybovou schopností, často trápí závislost na pomoci rodiny. Přitom zoufalství nemusí být na místě. K zlepšení osobní mobility a tím i zkvalitnění života mnohdy stačí málo.

Mobilitu pomáhají zvýšit elektrické skútry

Jestliže vám při cestách po okolí dochází síly. Neumíte si poradit s taškou s nákupem. Nebo jen chcete vyrazit za krásami okolí, pomohou vám elektrické skútry pro seniory. Elektrické skútry představují efektivní prostředek, jehož pohon zajišťuje tichý elektromotor. Podle počtu kol existují jednostopé, dvoustopé a vícestopé elektrické skútry. Pro seniory jsou pro vyšší stabilitu vhodné především dvoustopé a vícestopé skútry v podobě elektrických tříkolek a čtyřkolek.

Předností elektrických skútrů je dojezd až 50 km na jedno nabití, nenáročná obsluha a rychlé nabíjení v rozmezí šesti až osmi hodin. Maximální rychlost skútrů je omezena na 25 km/h. Díky tomu je jízda příjemná a hlavně bezpečná. Největší výhodou elektrických skútrů jsou extrémně nízké provozní náklady. Za ujetých 100 km zaplatíte na spotřebované elektrické energii přibližně pouhých 8 Kč. Elektrický skútr je tak ideálním prostředkem pro vyjížďky po blízkém i vzdálenějším okolí.

K řízení elektroskútru není potřeba řidičský průkaz

Častou příčinou omezené mobility starších osob je odebrání řidičského průkazu na základě lékařské prohlídky. Ta je povinna pro řidiče v 65 a v 68 letech a následně každé dva roky.  Dobrou zprávou je, že k řízení elektrických skútrů s rychlostí do 25 km/h řidičský průkaz není potřeba. U elektroskútrů pro seniory se neřeší ani STK či povinné ručení. Na cesty tak můžete vyrazit kdykoliv a okamžitě.

Kde vybrat elektrický skútr pro seniory?

Váháte nad tím, kde vybrat elektrický skútr? Pestrou nabídku nabízí internetový obchod Eroute.cz, ve kterém naleznete elektrické tříkolky pro seniory, jednostopé elektroskútry i skladná elektrická čtyřkolová vozítka. S představením jednotlivých typů a výběrem vhodných parametrů se budeme zabývat v příštím článku.

Reklama