5 rychlých receptů na nejlepší tradiční cukroví

Milujete tradiční cukroví? Ne vždy se ale řídíte osvědčenou klasikou a rádi si občas vyzkoušíte něco nového? Pak jste tu správně. Máme pro vás pět receptů na ta nejlepší těsta na tradiční vánoční cukroví.

Pracinky

V mnoha domácnostech nesmí na Vánoce chybět klasika v podobě pracinek. Těsto na ně snadno připravíte z 300 g hladké mouky, 200 g másla, 150 g cukru moučka, 100 g mletých ořechů, 2 žloutků, hřebíčku, skořice, citronové kůry a kakaa. Na ozdobení pak můžete použít mleté oříšky, čokoládovou polevu nebo moučkový cukr.

Linecké

Velmi oblíbené je také linecké cukroví, to můžete letos tak trochu „vytunit.“ Stačí do těsta přidat instantní kávu nebo citronovou šťávu. A co budete potřebovat na těsto na linecké? 600 g hladké mouky, 400 g másla, 200 g cukru moučka a 4 žloutky.

Rohlíčky

Třetím cukrovím, které každoročně provoní byt v mnoha rodinách, jsou vanilkové rohlíčky. Na jejich přípravu budete potřebovat 430 g hladké mouky, 100 g cukru moučka, 160 g mletých ořechů, 340 g másla a vanilkový cukr.

Ořechy

V našem seznamu zaručeně nesmí chybět ani recept na ořechy. Na výtečné těsto si připravte 340 hladké mouky, 250 g másla, 200 g cukru moučka, 150 g mletých ořechů, 2 polévkové lžíce kakaa. Skvělou náplní do ořechů pak je krém z másla a karamelového salka.

Hnízda

Především dětmi milované jsou vosí hnízda. Na těsto budete potřebovat 160 g piškotů,   150 g cukru moučka, 60 g másla, 2 polévkové lžíce kakaa a 6 polévkových lžic rumu. Jako náplň můžete připravit krém z 80 g másla, 1 vanilkového cukru, 1 lžíce rumu a 1 lžíce kakaa.

Reklama