Vycvičte psa pomocí píšťalky

Snad každý majitel pejska ví, jak těžké je ho vycvičit. Nemluvě o tom, dostanete-li vašeho domácího mazlíčka v pozdějším věku, pak je osvojení základních povelů téměř nadlidský výkon. Důležitá je v tomto případě vaše trpělivost, na které stojí celý výcvik. Chcete-li si doma vycvičit rovnou loveckého psa, o to to budete mít ještě těžší, pokud nezačnete od útlého věku vašeho pejska.

Při loveckém výcviku je důležité zohlednit mnoho faktorů, jako je například původ psa, jeho talent či fyzická připravenost. Ovšem to jsou jen malé střípky, které vám při výcviku pomohou. Nejdůležitější však je samotný výcvik, kdy záleží především na vás.

Vztah mezi páníčkem a psem

Při výcviku je důležitá důvěra a naladění. Pokud se k vašemu pejskovi chováte špatně a vychováváte ho v agresi, pak nečekejte, že samotným výcvikem z vašeho psa uděláte loveckého. Váš pes musí být motivován a spokojen, o což se musíte postarat vy jako páníček. Ovšem ani tak výcvik nebude procházka růžovým sadem.

Než začnete s výcvikem, je vhodné si prostudovat odbornou literaturu, protože systémem „pokus-omyl“ si zaděláte akorát na pěkný malér. Váš pejsek vám přestane důvěřovat a výcvik nebude brát za hru, ale za povinnost, která ho netěší. Mějte stále na paměti, že pes je sice nejlepší přítel člověk, avšak pouze tehdy má-li k tomu přátelství důvod.

Zdroj: http://www.mujmazlik.cz/pro-pejsky/lovecky-vycvik-pro-psy/pistalky-na-psy-acme
Zdroj: Mujmazlik.cz
Píšťalky na výcvik psů

Při loveckém výcviku si na pomoc můžete vzít píšťalky, které jsou pro výcvik psů přímo určené. Jedněmi z nich jsou například i píšťalky značky ACME. Díky ultrazvukové píšťalce ACME budete pejska lépe ovládat a on sám se mnohem snáz bude učit povely, které po něm budete zrovna vyžadovat. Píšťalka je vyráběna v různých barvách, takže si můžete vybrat takovou, která bude ladit s vaším „výcvikovým oblečením“, popřípadě zvolit nějakou neutrální barvu. Ultrazvukovou píšťalku navíc snadno připnete na řemínek, takže ji můžete nosit na krku stejně jako klasické píšťalky.

Pokud tedy rozmýšlíte, čím začít při loveckém výcviku vašeho psa, pak po odborné literatuře určitě nezapomeňte na ultrazvukovou píšťalku, která se vyrábí i v jednotónovém a dvoutónovém provedení.

Reklama