Rybaření stále v suchu díky rybářským bivakům

Trávíte rádi svůj volný čas na rybách? Jestliže ano, pak vítejte do naší rybářské rodiny, která má téměř 240 000 registrovaných členů, což rybaření řadí mezi jeden z nejrozšířenějších volnočasových koníčků.

 

 

Vždyť se není co divit. Rybaření je harmonická činnost, která sice vyžaduje dostatek znalostí a ovládaných technik rybolovu. Na druhou stranou je vyvážená nerušeným klidem, čerstvým vzduchem a pobytem v krásné přírodě.

Jistě mi dáte za pravdu, že dokonalý požitek z rybolovu může narušit vytrvalý déšť, před kterým mnohdy neochrání ani voděodolné oblečení. Navíc doprovázející chlad na komfortu také nepřidá.

 

Pohodlné zázemí v rybářském bivaku

O tom, že rybaření může být příjemné i za deště mě přesvědčil můj kolega, který si nedávno pořídil prostorný rybářský bivak JRC Quad Continental, jenž vyniká velkou prostorností s délkou 255 cm, šířkou 290 cm a přijatelnou váhou lehce přesahující 13 kg.

Do bivaku se pohodlně vejdou dvě osoby i s lehátky, případně židličkami a veškeré rybářské vybavení. Konstrukci bivaku tvoří čtyři aluminiové kulatiny, které jsou po bocích bivaku ukotveny šroubovacími kolíky.

 

Ochrana před deštěm, větrem a chladem

Hlavní plášť bivaku tvoří nepromokavá nylonová plachta s podlepenými švy. Čelo bivaku je vyhrazeno pro prostorné dveře s bočními otvory na čelní průhledná okna, která lze jednoduše vyměnit za síťovaná okna proti komárům nebo zcela plná okna, která vás ochrání před chladem.

Součástí bivaku je odolná odnímatelná PVC podlaha, kterou lze snadno uchytit pomocí suchých zipů. Rybářské bivaky Quad Continental se vyrábí v olivové zelené barvě, která zaručuje dokonalé maskování a splynutí s okolní přírodou.

Rybářský bivak
Rybářský bivak JRC Quad Continental, zdroj: www.rybyrskyshop.eu

 

Postavení během několika minut

Při svých velkých vnitřních rozměrech mě samotného překvapila rychlost, s jakou lze rybářský bivak postavit. Po pěti minutách od rozbalení přepravní brašny bylo dílo hotovo a my jsme se mohli pohodlně schovat před deštěm a u teplého čaje vyčkávat na úlovky.

Rybářské bivaky se tak hodí pro všechny, kteří nechtějí, aby je déšť při rybaření překvapil nebo přímo zkazil připravovanou rybářskou výpravu. Navíc, plánujete-li být na rybách přes noc, pak bivaky poskytují výborné zázemí s možností pohodlného přespání a ochranu před ranní rosou a nepříjemnou vlhkostí.

Zdroj foto: www.rybarskyshop.eu

Reklama