Perfektní holení pro skutečné gentlemany

Ať již nosíte plnovous, knír nebo preferujete hladce oholenou pleť, výsadou každého gentlemana je dokonale upravený vous. Dnešní článek bude výhradně pro muže a také pro ženy, které mají rády, když jsou jejich partneři udržování.

 

Nezáleží, zda je nám dvacet nebo šedesát let, vousy nám rostou neustále a jejich holení a pravidelná péče muže doprovází po většinu života. Během let se trendy stylů vousů mění. V první polovině 19. století byly oblíbené kníry různých velikostí, a v posledních letech se stalo módní nošení třídenního strniště.

Různé módní výstřelky jsou pomíjivé, platí však dvě pravidla, která jsou neměnná. Zaprvé perfektně oholený muž nikdy nevyjde z módy. A zadruhé, ať již nosíte jakoukoliv úpravu vousů, pak vězte, že i plnovous nebo strniště se řídí jasnými pravidly. Musí být upravené a důkladně zastřižené. Nebude-li tomu tak, budete vypadat jako venkovský balík, který nikoho neoslní.

 

Oholená tvář je výsostí gentlemanů

Chceme-li mít perfektně hladkou tvář, neobejdeme se bez kvalitní holící sady. A jelikož se holíme denně, nebo alespoň několikrát do týdne, pak zapomeňte na jednorázové holicí strojky, které se v konečném důsledku neblaze prodraží.

Místo toho investujte do kvalitní holící sady, která vám vydrží několik let a je praktickým doplňkem každého gentlemana. Vždyť na holící sady nedali naší otcové dopustit. Naštěstí i nyní se začíná trend obracet a plastové holicí strojky jsou opět nahrazovány kvalitními holicími strojky vyrobenými z kovu, dřeva nebo pryskyřice.

 

Jak se správně oholit?

Správné holení začíná důkladným navlhčením a změkčením vousů, které provedete opláchnutí tváří v teplé vodě a nanesením mýdla na holení. Největšího efektu dosáhneme nanášením mýdlové pěny proti růstu vousů s holící štětkou, které se vyrábějí z kančích a jezevčích štětin. Holící mýdlo je oproti holicím pěnám a gelům daleko šetrnější, jelikož holící gely většinou obsahují alkohol, který pleť vysušuje.

U samotného holení se trend nyní vrací ke klasickým holicím strojkům na čepelky a k holícím břitvám, na které nedají dopustit profesionální holiči. Pro holení břitvou je zapotřebí určitý cvik, ale efekt oholení je dokonalý. Břitva vydrží bez ostření i několik měsíců, postačí pouze obtahovací řemen, který použijeme během každého holení. Po ukončení holení je nutné břitvu pořádně vysušit a jednou za čas promazat. Jen tak budeme mít břitvu vždy ve výborném stavu.

Zdroj: www.luxusni-holeni.cz
Zdroj: www.luxusni-holeni.cz

Jestli nechcete riskovat pořezání, pak zvolte holicí strojek na čepelky, který holí stejně dobře, a s menším rizikem pořezání. Výhodou výměnných čepelek je velmi nízká cena a dlouhá životnost oboustranného ostří.

Pří holení platí pravidlo, že nejdříve holíme tváře, následně krk a jako poslední knír a bradu. Důvod je prostý. Vousy na bradě a kníru jsou tvrdší a potřebují delší dobu na změkčení mýdlem.

Po holení stačí pleť opláchnout studenou vodou, čímž se zatáhnou póry a sníží se krvácení. Aby byla pleť jemná, stačí jemně vmasírovat krém po holení. Není vhodné používat přípravky na bázi alkoholu, jak se uvádí v reklamách, jelikož alkohol pleť vysušuje a také dráždí.

Holení není jen o několika rychlých tazích holicího strojku, ale také o jednoduché přípravě před holením a šetrné péči po holení. Jen tak bude vaše pleť po oholení dokonalé a uchová si mladý, pevný a neodolatelný vzhled.

Reklama