Milovníci psů zbystřete

Ne jeden chovatel psů či majitel domácího mazlíčka řešil situaci, kam s nově narozenými štěňátky. Pomyšlení na dříve osvědčenou taktiku „topení“ je dnes už pro mnohé nemyslitelné. Proto se nově narození „přírůstci“ často nabízejí i zadarmo, a často jich je tolik, že se jen horko těžko udávají.

Chce-li dnes člověk psa bez papírů a zadarmo. Není problém. Štěňátek se nám někdy narodí tolik, že jsme rádi, že je vůbec udáme. Jenže ať už dáváme psy zadarmo nebo prodáváme, vždy musíme vystavit několik inzerátů, dát echo příbuzným, přátelům a známým, a pak jen čekat, až se kdo kdy ozve.

Nebo je tu možnost číslo dvě. Na internetu lze nalézt inzertní portály s nabídkou psů všech plemen. Vy se tedy snadno můžete stát jak inzerenty, co psy či nově narozená štěňátka nabízejí, nebo kupujícími, co si nového domácího mazlíčka teprve vybírají a shánějí. Dle kategorií si jen vyberete, o jakou rasu máte zájem či jakou chcete nabízet. Na portálu Můj Bazar najdete jak Anglického buldoga, Bernského salašnického, Kolie, Pražského krysaříka, Německého ovčáka, Maltézského psíka, Shih-tzu, Zlatého retrívra, tak ale i Mopse, Bišonka, Dobrmana, Pudla, Jezevčíka nebo dokonce i maličkou Čivavu.

A proč zrovna třeba právě Čivavu?

Ne nadarmo si Čivavu všichni zamilují, je totiž považována za nejmenší psí plemeno na světě. Její jméno je odvozeno z mexického státu Chihuahua, kde se malá Čivava poprvé vyskytla. I přes svůj malý zrůst je Čivava odvážná, právě díky svým dispozicím je velice hbitá a mrštná.

Za ideální hmotnost u Čivav je uváděno 1,5 až 2,5 kg. Co se výšky týče, tak tito malí psí rošťáci dosahují k 15 až 23 cm. A svou srst mají pokrytou všemožnými barvami, tak samo i různou délkou. Potkat můžete Čivavu krátkosrstou i dlouhosrstou.

Čivavy obecně patří do skupiny společenských psů. Povahově se o nich dá říci, že jsou živé, horlivé, ale i dost inteligentní. Proto nejsou problémovými psi v bytě a velice se hodí ke starším lidem. Starost o malé Čivavy totiž není moc veliká. Ovšem jako každý pes i Čivavy potřebují pevnou ruku a řádnou výchovu.

Zajímavosti o Čivavě

– Rodí se s neúplně vyvinutou lebkou.

– Čím menší pes, tím déle žije. Čivava se tak dožívá až dvaceti let.

– První Čivava byla oficiálně registrována v roce 1904.

Pokud ale Čivava na prodej pro vás není prvořadá a ani pes obecně vzato, pak na inzertním portálu Můj Bazar najdete i spoustu jiných druhů zvířat, například kočky, činčily, fretky, hadi, želvy, hmyz, pavouci, králíci, křečci, potkani, morčata, papoušci, ale dokonce třeba i koně a hospodářská zvířata jako jsou kozy, ovce či prasat.

Reklama