Kvalitní granule v televizní reklamě neuvidíte

Není to tak dávno, co jsme na webu věnovali několik článků našim domácím mazlíčkům. Mohli jste se dozvědět, co obnáší pořízení si štěňátka a koťátka, nebo také jak vycvičit loveckého psa. Nyní je ale na čase podívat se na zoubek granulím, konzervám a nejrůznějším pamlskům, které svým chlupatým kamarádům kupujeme.

Kupovat kvalitní psí krmivo je neméně důležitou součástí chovu, jako je například pravidelné venčení našeho mazlíka. A jak tedy vybrat to správné krmivo, které dodá psovi dostatek vitamínu a živin?

Zapomeňte na reklamy

Při koupi granulí a konzerv pro psy zapomeňte na reklamy. Obecně je známo, že ty granule, které je nutné propagovat v televizních reklamách, jsou pro psy po výživové stránce zcela nevhodné. Ano, pejskům často velmi chutnají, ale co se kvality a prospěšnosti jejich těla týká, lze tyto produkty přirovnat k našemu jídlu z „fast foodů“.

Vysoký obsah masa

Velmi o kvalitě granulí pro psy vypovídá obsah masa. Většina superpremiových granulí obsahuje přes 30 % proteinu, jedná se sice o cenově dražší krmivo, ale vyšší finance vám budou vykompenzovány zdravím a délkou života vašeho psa. Do levnější třídy spadají granule, které obsahují kolem 20 % proteinu. Vsadit můžete i na zlatou střední cestu, tedy na 25 až 30 % proteinu, což jsou většinou prémiové granule, které odpovídají ceně i kvalitě. Rozhodně se vyhněte takovému psímu krmivu, kde je obsah masa nižší než 20 %.

Nezapomínejte na obsah tuku

Stejně jako u lidí i u psů je nutné hlídat obsah tuku. Pokud máte doma štěňátko, pak se nebojte sáhnout i po tučnějším krmivu, kde se obsah tuku pohybuje kolem 20 %. S vyšším věkem pejska je však vhodné tuky omezovat a raději volit granule, kde se obsah tuku pohybuje v rozmezí 10 až 15 %. Rozhodně se nebojte vsadit jak na české výrobce psího krmiva, tak i na ty zahraniční. Mezi konkrétní osvědčené značky patří například granule Brit, Taste of the Wild, Orijen nebo Acana, které jistě najdete v chovatelských potřebách a krmivech.

Dentální masové pamlsky

I když granule představují časově nenáročné krmivo a často finančně vyjdou nejlépe, nezapomínejte i na jiné pamlsky pro psy. Granule je tedy vhodné doplňovat psími konzervy, které je nutné taktéž vybírat podle složení. Nakoupit ale můžete také kapsičky nebo nejrůznější pochoutky. Na trhu existují například v podobě kalciových kostí, žvýkacích kostiček se zvěřinou, lososem či jehněčím nebo také jako dentální masové pamlsky. Vhodné je mít doma v zásobě i nějaké ty pochoutky vitamínové. Tím spojíte příjemné s užitečným. Pejsek si pochutná a zároveň dostane do těla správné živiny.

Reklama