Jak si poradit s nefunkčním počítačem?

Stolní počítače a přenosné notebooky se již staly samozřejmou součástí domácností. Slouží nám k práci ale také zábavě. Jenže radost z dobře fungující techniky může pominout v případě první poruchy. Jak si právě počínat, když náš počítač nefunguje, vám v tomto článku poradíme.

 

Vyskytne-li se porucha na počítači ještě v době, kdy se na výrobek vztahuje dvouletá záruční lhůta je postup řešení snadný. Nefunkční notebook předejte k reklamaci prodejci, od něhož jste si počítač koupili.

Situace se může zkomplikovat při poruše, která nastala již po záruční lhůtě. V tomto případě je jediným možným řešením obrátit se na servisní společnost. V první řadě však počítejte, že opravy notebooků, nebývají vždy levnou záležitostí. O bližších aspektech pozáručního servisu počítačů se můžete dočíst v článku Pozáruční oprava notebooku se vám může prodražit.

Abychom mohli zvážit, zda se nám oprava porouchaného počítače vyplatí, musíme nejdříve vědět, v čem je hlavní příčina poruchy. Příčinu vady diagnostikují v každém servisu počítačů, kde nám zároveň sdělí přibližnou cenu opravy a náhradních dílů.

Samotné náhradní díly na notebooky lze pořídit jednotlivě, avšak jejich výměna se doporučuje zkušeným odborníkům. Standardním uživatelům počítačů se nedoporučuje rozebírat notebook a zasahovat do jeho součástí. Neopatrnou manipulací bychom mohli napáchat ještě více škod.

 

Servis s komplexními službami

Při výběru servisu vybírejte jen z prověřených společností. Díky tomu nejen že na opravě mnohdy ušetříte, ale bude postaráno také o komplexní služby, které například zahrnují odvoz a dovoz porouchaného počítače, diagnostiku zařízení a návrh předběžné ceny opravy.

Dalším kritériem při výběru servisu je jeho specializace. Máte-li poruchu na notebooku značky Acer, určitě si vyhledejte Acer servis, který zajistí odborně vykonanou práci a originální náhradní díly. Prověřeným servisem je Abax, který se zaměřuje na pozáruční servis notebooků, počítačů, tiskáren a další domácí elektroniky. Výhodou servisu ABAX je, že porouchaný počítač odvezou, diagnostikují problém, nabídnou Vám cenovou nabídkou, následně počítač opraví a opět ho doručí až k Vám domů. Servis Abax má pokrytí po celé České republice.

 

Reklama