Život bez dětí potkal i řadu českých hvězd. Které celebrity nikdy nezaložily rodinu?

Ilustrační obrázek, Foto: Pexels

Bezdětné herečky a zpěvačky veřejnost velmi často rychle odsoudí s tím, že ony měly na prvním místě kariéru. Jenže ne vždy je tomu pravda. Která z českých hvězd dala přednost práci před ratolestmi a která o roli maminky přišla nepřízní osudu?

Reklama

Oblíbená zpěvačka Hana Zagorová po dětech celý život toužila, přesto jí vlastní potomci nebyli dopřáni, a to kvůli onemocnění krve. V mládí se proto zpěvačka rozhodla pro adopci, k jejímu zdárnému konci měla s tehdejším manželem Vlastimilem Harapesem velmi blízko, bohužel z adopce nakonec sešlo. Zdravotní komplikace nedovolily vžít se do role maminky ani herečce Haně Maciuchové, i ta o vlastní rodině velmi snila.

Kdo se naopak netají tím, že děti neměl nikdy na prvním místě, je zpěvačka Petra Janů, která si dokáže užívat plnohodnotně života i bez potomků. A to, že děti nejsou zárukou šťastného života a zajištěného stáří, potvrzuje také ve svém příspěvku naše čtenářka Marta P. O jejím pohledu na toto téma si můžete přečíst v článku Děti mi šťastné stáří nezaručily. Samota mě trápí víc než bezdětnou kamarádku.

Kariéru před rodinou pak upřednostnila divadelní herečka Libuše Švormová, zpěvačka Heidi Janků nebo televizní moderátorka Eva Jurinová.

Ne vždy ale za bezdětností stojí zdravotní potíže nebo profesní dráha, někdy je problém v životním partnerovi. Vhodného muže ke zplození potomků se tak nepodařilo najít jedné z dalších oblíbených českých zpěvaček Jitce Zelenkové.

Bezdětné celebrity nemusíme hledat jen v českém rybníčku, řadu jich najdeme i v zahraničním showbyznyse. Maminkou vlastních ratolestí se nikdy nestaly například oscarové herečky Helen Mirren a Liza Minnelli, celosvětově úspěšná moderátorka Oprah Winfrey nebo jedna z představitelek známého seriálu Sex ve městě Kim Cattrall.

Zdroj: iDnes.cz, Vlasta.cz, People.com

Reklama