Zateplení domu šetří energii

V dnešní době je nezbytností mít co nejvíce energeticky šetrný dům. U novostaveb se s tím počítá, proto je velkým trendem stavba nízkoenergetických domů. Co však dělat, když máme starší dům nebo žijeme ve starém panelovém domě?

 

 

Teplo z bytů uniká mnoha způsoby. Jedním z hlavních úniků je prostřednictvím netěsných oken, nezateplenou střechou, popřípadě nezatepleným mezipodlažím. Jedním z největších faktorů, který má na svědomí ztrátu energie, jsou tenké venkovní stěny. I když máte venkovní stěny hrubší, poměrně snadno můžou prochladnout až k vnitřním stěnám bytu, a to je pro nás nežádoucí. Nezbytností je zateplení domu.

 

Až 30 % úspory energie

Tento problém se většinou řeší vnějším zateplením celého domu pomocí polystyrénových desek nebo minerální vlny. Polystyren je výborným izolačním materiálem. Většinou se zateplení provádí polystyrénovými deskami o tloušťce 10 cm.

 

Jak se zatepluje dům?

Nejprve se musí stěny očistit od prachu a nečistot. Pak se pomocí lepící malty přilepí polystyrenové desky a ještě se uchytí speciálními kotvami. Na takto obloženou stěnu se opět nanese lepící malta ve vrstvě 2-3 mm, na kterou se umístí perlinka (sklotextilní mřížka). Posledním krokem je nanesení omítky a moderního barevného odstínu.

Více se o možnostech a realizaci zateplení dozvíte na stránkách psgroup.sk.

 

Elektrické vytápění

Když se věnujeme zateplování, nelze nezmínit jedno šikovné přitápění. Jistě to mnozí znáte, jak umí být zima nepříjemná, když pracujete v garáži, dílně nebo jen sedíte na terase. Chlad vás za chvíli vyžene domů.

Aby se nám příjemně pracovalo, nebo vysedávalo na terase, budeme potřebovat elektrické vytápění. To nám zpříjemní jak kutilství v dílně, tak posezení při chladnějších večerech. Elektrické panely se instalují na strop do výšky od 2 do až 30 metrů. Vytápění elektrickými panely je bezhlučné, bezpečné, rovnoměrně rozvádí teplo a nevyžaduje údržbu.

Elektrické panely můžeme vidět v kostelech, ve kterých většinou není žádné jiné topení. Hodně se také panely instalují do restauračních zahrádek.

Více informací o praktickém vytápění a elektrických panelech naleznete zde.

Reklama