Zakladatelka 3UV a trénování paměti v ČR oslavila 70. narozeniny

Dana Steinová (vlevo) a 97letá studentka Helena Pechlátová, zdroj: Adéla Steinová

V pátek 13.9. oslavila propagátorka trénování paměti a iniciátorka první Univerzity 3. věku v ČR Ing. Dana Steinová své jubilejní narozeniny.

Reklama

Dana Steinová zasvětila celý svůj produktivní život aktivizaci seniorské veřejnosti a dnes ve svých 70 letech je sama prototypem úspěšného stárnutí a demonstruje, jak naplno využít mentální potenciál i ve vyšším věku a ještě pomáhat ostatním.

Ing. Steinová je vášnivá propagátorka trénování paměti ve světě a předsedkyně České společnosti pro trénování paměti. Dále je předsedkyní společnosti Aktivní stáří.eu, které provozuje jediné samfinancovatelné nestátní Centrum celoživotního vzdělávání v ČR, předsedkyně Krajské rady seniorů hl. m. Prahy a generální sekretář EURAG (European Federation of Older Persons).

Popřát vše nejlepší jí přišli spolužáci, osobní i profesní přátelé a kolegové i zpěváci. Mezi gratulanty nechyběli Josef Laufer, Jiří Štědroň, Jitka Vrbová, Zdenka Lorencová, houslový virtuóz Alex Shonert a klavírní virtuóz Radoslav Kvapil. Popřát přišla také nejstarší studentka CCV – 97letá Helena Pechlátová (1922), úspěšná básnířka, složila báseň a přednesla ji osobně před 100hlavým publikem. Helena Pechlátová studuje kontinuálně ve vzdělávacích programech Ing. Steinové již od roku 1987. 

Paní Daní Steinové dodatečně přejeme vše nejlepší!

Reklama