Vyhlášení výherců vánoční soutěže o knihu Jak skřítek Lesánek vařil Pelandu

Milí čtenáři, ve spolupráci se spisovatelem Jiří Gletem jsme v minulých týdnech pořádali soutěž o dětskou e-knihu Jak skřítek Lesánek vařil Pelandu. Nyní přinášíme vyhlášení výherců.

Elektronická kniha Jak skřítek Lesánek vařil Pelandu je skvělým dárkem pro rodiče a prarodiče, kteří svým dětem a vnoučatům rádi čtou. Obsahuje totiž vyprávění pěti skřítků, kteří se starají o les, vyprávějí si pověsti, navzájem si pomáhají a pomáhají dobrým lidem a dětem.

Knižní ukázku si můžete přečíst zde: Lesní skřítek Javorníček vypráví pověst O dřevaři Pilčíkovi z Velkých Karlovic.

Autor knihy, spisovatel Jiří Glet, v rámci vánoční soutěže věnuje 10 elektronických knih Jak skřítek Lesánek vařil Pelandu deseti výhercům.

Soutěžní otázka zněla:

Římská mince solidus byla pořádně tvrdá měna, vítaná v celé Evropě až do raného středověku, do 10. století. Základ slova solidus se užívá dodnes. Tvrdíme-li o někom, že je solidní, máme na mysli, slušného, morálně bezúhonného člověka. Tvrdíme-li o nějakém výrobku, že je solidní, máme zase na mysli zboží vysoké kvality.

Římská mince solidus byla vyrobena:
a) ze zlata
b) ze stříbra

Správná odpověď zněla:

Římská mince solidus byla vyrobena ze zlata. Více se o římské civilizaci dočtete v seriálu Život v Římské říši, který napsal pan Jiří Glet.

Výherci se stávají

Šárka Morávková
Jiří Plechatý
Eva Kovaříková
Mirka Hájková
Kateřina Čelechovská
Hana Nováková
Jiří Mulak
Radek Treml
Lucie Voznicová
Marie Dostálová

Výhercům srdečně gratulujeme!
Všem čtenářům přejeme příjemné prožití vánočních svátků a šťastný vstup do roku 2020!

Reklama