Vyhlášení výherců soutěže o Deník knihkupce

Vážení čtenáři, v předchozích týdnech probíhala ve spolupráci s nakladatelstvím dybbuk soutěž o knihu Deník knihkupce, kterou napsal skotský autor Shaun Bythell. Nyní přinášíme vyhlášení výherce.

Dva výherci vyhrávají knižní novinku s názvem Deník knihkupce, která pochází z pera spisovatele a majitele knihkupectví Shauna Bythella. Kniha vypráví příběh muže, který si otevřel nejlépe zásobené knihkupectví na skotském pobřeží. Jenže zákazníci mu komplikují život. Vykřikují, jací jsou milovníci knih, a nikdy nic nekoupí, brouzdají mezi regály a pak si titul stejně pořídí levněji na Amazonu, navštěvují obchod těsně před zavírací dobou, nebo si ti ještě nestydatější klidně sundají boty a na hodiny se uvelebí s kupou knih u krbu. Jenže bez zákazníků to ale bohužel nejde. Autorovy lakonické postřehy plné suchého humoru přinášejí svérázný pohled na obyvatele městečka a lidstvo vůbec.

Výhru do soutěže věnovalo nezávislé nakladatelství dybbuk. Nakladatelství se zaměřuje především na náročné čtenáře, kteří při četbě rádi myslí. Nakladatelství dybbuk vydává kvalitní literaturu z okrajů literárních žánrů, z jazykových minoritních oblastí i z témat nezvyklého myšlení či kontroverzního přístupu k různým jevům.

Soutěžní otázka zněla:

Ve kterém městě se narodil skotský spisovatel Shaun Bythell?

Správnou odpovědí bylo:
Spisovoatel Shaun Bythell se narodil ve skotském městě Wigtown.

Výherci se stávají

paní Eva Kovaříková z Velkých Pavlovic
paní Jana Zoulová ze Slaného

K výhře srdečně gratulujeme!

Děkujeme nakladatelství dybbuk za věnování výhry.Reklama