Věnujte se svým oblíbeným činnostem bezpečně a myslete na své zdraví

Zdroj obrázku: Olesia Bilkei / Shutterstock.com

Kůže je největším orgánem lidského těla. Chrání nás před horkem i chladem, infekcí a dalšími věcmi. Proto bychom měli myslet na její ochranu. Kolik z nás si ale při vykonávání běžných domácích činností oblékne ochranné pracovní rukavice? To, že nás kůže chrání, neznamená, že je nezničitelná. To stejné platí i o našich smyslech. Čím více je budeme chránit, tím lépe nám budou sloužit.

Reklama

S chemikáliemi zacházejte v rukavičkách

Jsou přípravky v naší domácnosti, se kterými bychom měli doslova zacházet v rukavičkách. Mezi takové přípravky se rozhodně řadí saponáty na nádobí a veškeré přípravky určené k péči o toaletu, podlahu, okna a další části domácnosti. Než se tedy do úklidu domácnosti pustíte, oblečte si kvalitní pracovní rukavice a až poté se pusťte do práce. Ochráníte tím tak svoje ruce před případným vysušením či poškozením.

Ochranné pomůcky všeho druhu

Ruku v ruce s nošením pracovních rukavic jde také nošení dalších ochranných pomůcek.

Mezi ty řadíme:

  • ochranné brýle,
  • respirátory,
  • ochranu sluchu.

Přestože máme tyto ochranné pomůcky často spojené s výkonem zaměstnání, mají své uplatnění také při vykonávání domácích prací.

Využití ochranných pomůcek v domácnosti

Ochranné brýle využijete při čištění odpadu a toalety, protože nikdy nevíte, kdy vám daný přípravek může vystříknout do obličeje. Respirátory využijete při drobných opravách v domácnosti, například při broušení, řezání či vrtání. Ale přijdou vhod také v případě, že pracujete s chemickými látkami, které by mohly poškodit vaše dýchací ústrojí. Chrániče sluchu, špunty a další ochranné pomůcky na uši si nasaďte pokaždé, když se budete věnovat činnosti, při které vzniká nadměrný hluk, například při sekání zahrady.

Starejte se o svou kůži a své smysly a nezanedbávejte nošení ochranných pomůcek.

Reklama