Ve městě na kole po vzoru zahraničí. Vyberte si své městské kolo!

U nás se tento trend teprve pomalu prosazuje, v zahraničí jde o naprosto normální věc. Cyklisté tam mají své jízdní pruhy na silnici nebo cyklostezky vedle chodníků. Mohli bychom se inspirovat po celé Evropě – v Amsterdamu, Stockholmu a třeba i nedaleké Vídni. Pojďme se konečně ve velkém přidat!

Jezdit ve městě na kole je naprosto skvělé. Výhod městské cyklistiky je hromada, jistě už jste sami na pár z nich přišli:

  • Dostanete se všude, bez zpoždění a otravného čekání v kolonách.
  • Odměnou vám bude čistší vzduch.
  • Nenásilnou formou procvičíte tělo a po celém dni sezení v kanceláři se trochu protáhnete.
  • Ušetříte za lístky na MHD.
  • Pohodlně si odvezete nákup – vyrábí se i kola s košíkem.

Městská kola jsou stylová

Všimli jste si někdy, na čem lidé ve městech jezdí? Nevyužívají horská či treková kola. Mají speciální městské bicykly. V obchodech na ně narazíte pod označeními městská kola či retro kola. Designem jsou snadno rozeznatelná od ostatních typů, sice působí jako z minulého století, ale bývají vybavená vším potřebným. A hlavně myslí na aspekty městské jízdy.

Městské kolo má kožené rukojeti, pohodlné sedadlo, praktický nosič, precizní jízdní vlastnosti, blatníky proti dešti, kryt řetězu, abyste se cestou do práce neumazali a stojan. Jezdit na nich můžete i elegantně oblečení, vaší celkové image to neuškodí. Na dámských modelech lze bez problémů jezdit i v sukni či šatech.

Možnost představují také elektrokola

Přijde vám nepraktické, že byste měli přijet do obchodu celí zpocení? Takhle to ale není. Ve městech se nejezdí Tour de France, na městském kole si pojedete příjemným tempem. A pokud z toho i tak máte strach, nabízí se varianta pořídit si elektrokolo. To vám pomůže zabrat do kopce. Mimochodem na městském kole nemusíte jezdit jen striktně ve městě. Hodí se také pro volný čas a možná si ho oblíbíte daleko víc než trekový či horský model. Vzpřímený posed je totiž pohodlnější. Mrkněte se na městská kola v Cyklo specialitách a přijďte si je třeba rovnou sami vyzkoušet!

Reklama