Univerzita třetího věku přináší nejen nová poznání, ale také nové přátelé

Stalo se již tradicí, že vysoké školy pamatují také na volnočasové vzdělávání seniorů prostřednictvím speciálního programu Univerzita třetího věku (U3V). A je to jen dobře, protože univerzity třetího věku člověka obohacují nejen duševně ale i sociálně a přináší celou řadu výhod. Rádi bychom vás proto pozvali na do nového školního semestru ČVUT v Praze, který začíná 1. října.

 

Proč se vzdělávat?

Henry Ford jednou pronesl památnou větu: Každý, kdo se přestane učit, je starý, ať je mu 20 nebo 80. Každý, kdo se stále učí, zůstává mladý. Je nejlepší v životě zůstat mladý.“

A právě tento citát vystihuje krásu a smysl podstaty vzdělávání. Možná jste v mládí k učení měli jistý odpor, ale tím jak člověk stárne, mění svůj pohled na svět a je čím dál tím hladovější po informacích a poznání.

V univerzitách třetího věku se nejen přiučíte novým věcem a oživíte si již pozapomenuté informace, ale zároveň stimulujete mozek k myšlení, čímž se udržujete ve zdravé mentální kondici. Mimo duševní rozvoj jsou univerzity třetího věku také místem pro rozvíjení sociálních vazeb a navazování nových přátelství.

Lákají vás přírodní vědy?

Zajímá vás, jak se na svět dívali fyzikové Newton, Maxwell nebo Einstein? Chtěli byste vědět, zda lze změřit rychlost světla v mikrovlnné troubě nebo co je to Blackburnovo kyvadlo? Zajímá vás, v čem se mýlil Aristoteles? A v čem se naopak mýlíme my? A co byste řekli možnosti vidět jaderný reaktor, Leksellův gamma nůž a mnohé další?

Jestliže vás tyto a jiné aspekty vědy zajímají, tak právě pro vás je určen program U3V na ČVUT v Praze (České vysoké učení technické) s názvem „Fyzika přátelsky / aplikované přírodní vědy“, který obsahuje populárně naučné přednášky, zajímavé exkurze a praktické demonstrace.

Více se o kurzu dozvíte zde.

Tento již 12. ročník fyziky přátelské pro seniory začne úvodní hodinou, která se bude konat 1. 10. 2015 ve 14:00 na ČVUT – Fakultě jaderná a fyzikálně inženýrská (FJFI).

Další přednášky pak budou probíhat každý čtvrtek od 14 hodin a to po celý zimní semestr, který je od 1. 10. 2015 do 28. 1. 2016.

Podmínky přihlášení

Podmínkou přehlášení do univerzity třetího věku v programu Fyzika přátelsky / aplikované přírodní vědy“ je vyplnění přihlášky, kterou naleznete zde a uhrazení zápisného ve výši 500 Kč.

Celý program zahrnuje 40 vyučovacích hodin (každý čtvrtek od 14:00) v období od 1. 10. 2015 do 28. 1. 2016. Výhodou je, že pokud budou v kurzu volná místa, můžete se přihlásit i v průběhu kurzu.

Po absolvování výuky vám bude udělen doklad o absolvování univerzity třetího věku, ale především získáte nové informace a také přátelé.

Shrnutí informací:

Univerzita třetího věku na ČVUT v Praze
http://fyzu3v.fjfi.cvut.cz/current/web/index.php?view=uvod1

Program: Fyzika přátelsky / aplikované přírodní vědy
https://czv.cvut.cz/popisKurzu.php?kurzID=1402&prihlasitOK=1

Přihláška:
https://czv.cvut.cz/prihlaskaZobrazeni.php?KurzID=1402

Zápisné: 500 Kč

Začátek výuky: 1. 10. 2015 v 14:00

Kde: ČVUT v Praze – Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská, Břehová 7, posluchárna 115

Na vaši účast se těší garant kurzu, pan Ing. Vojtěch Svoboda, CSc.

U3Vbanner

Reklama