Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/Newspaper/theme.json) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/29189/virtual) in /data/web/virtuals/29189/virtual/www/wp-includes/class-wp-theme-json-resolver.php on line 450

Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/Newspaper/theme.json) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/29189/virtual) in /data/web/virtuals/29189/virtual/www/wp-includes/class-wp-theme-json-resolver.php on line 450
Svatba po 50? Proč ne! Manželství ve zralém věku má větší šanci na úspěch | i-Senior.cz
Home ZE ŽIVOTA Svatba po 50? Proč ne! Manželství ve zralém věku má větší šanci...

Svatba po 50? Proč ne! Manželství ve zralém věku má větší šanci na úspěch

zdroj: pixabay.com
Reklama

Nevěstu si mnozí představí jako pětadvacetiletou mladou holku bez dětí a v dlouhých bílých šatech. Ani ženich obvykle nepřekročí hranici třiceti let a nežení se s šedinami ve vlasech. Avšak výjimka potvrzuje pravidlo, a v dnešní době není nic neobvyklého mít svatbu v padesáti. Dokonce to má i své výhody.

„Na mé druhé svatbě mi bylo 52 let. Byla jsem už tak trochu starší nevěstou. Když jsem dětem oznámila, že se budu vdávat, myslely si, že jsem se zbláznila. Nechápali, proč s partnerem nemůžeme žít jen na hromádce,“ říká paní Jana.

Mít svatbu po padesátce ale rozhodně není nic, nad čím by člověk měl kroutit hlavou. Jsou i tací, kteří se dokonce do svého prvního chomoutu vrhají až po čtyřicítce. Důvod je podle odborníků prostý. Lidé si dnes dlouho promýšlí, koho chtějí mít po svém boku. Už dávno odzvonilo dobám, kdy v 18 letech byla každá holka vdavekchtivá. Kromě výběru stojí za pozdější svatbou také kariéra a profesní úspěchy. Lidé obvykle chtějí jít do manželství s pocitem soběstačnosti.

Svatba v pozdějším věku přináší spoustu výhod. Jednou z nich je, že máte velkou šanci na úspěch. Partneři už obvykle vědí, co od života i od manželství očekávají. Navíc ve zralejším věku jsou lidé více v pohodě, neřeší tolik zbytečností a více si užívají klidu.

Reklama

Na druhou stranu nevýhodou je, že okolí na vaši svatbu nemusí být připraveno. Možná nad vámi budou kroutit hlavou tak, jako děti nad paní Janou. Údiv společnosti ale hoďte za hlavu.

„Na okolí jsem nebrala zřetel, stejně jsem si ale svatbu neužila tak jako ve dvaceti. Nad vším jsem přemýšlela až moc prakticky, už jsem tak nějak neměla zamilované růžové brýle jako tenkrát,“ dodává paní Tereza.

Mít svatbu po čtyřicítce, po padesátce nebo po šedesátce není nic nereálného. V České republice bylo nejstarší nevěstě dokonce 91 let a ženichovi 99 let, brali se po 25 letech vztahu. A svatby v pozdějším věku jsou populární i u našich českých celebrit. Zpěvačka Ilona Csáková se vdávala ve 40 letech a Bára Basiková v 45 letech, stejně jako Sisa Sklovská.

 

Reklama