Soutěž o knihu Města v Českém Slezsku

Vážení čtenáři, při příležitosti vydání knížky Města v Českém Slezsku. 100 let novodobého českého Slezska 1918 – 2018, přinášíme soutěž o tuto jedinečnou knihu, kterou do soutěže věnovala autorka paní Eva Tvrdá.

Publikace Města v Českém Slezsku bude právě dnes pokřtěna v Moravskoslezské vědecké knihovně v Ostravě. Kniha zachycuje historii i proměnu 34 slezských měst s poutavým komentářem prozaičky Evy Tvrdé. Paní Tvrdá jedinečným způsobem zachytila charakter současného Českého Slezska, genius loci jednotlivých měst i částí tohoto málo známého regionu. Nyní se čtenářům v knižní podobě nabízí aktuální svědectví o stavu Českého Slezska po sto letech jeho existence.

Více informací o knížce naleznete v článku Vychází kniha Města v Českém Slezsku, která mapuje 100 let novodobého Českého Slezska.

Soutěž

V rámci slavnostního vydání knihy věnuje paní Eva Tvrdá výtisk jednomu čtenáři magazínu i-Senior.cz, který správně odpoví na následující soutěžní otázku.

Soutěžní otázka

Mezi Ostravou a Opavou leží mikroregion českého Slezska, který se po prusko-rakouských válkách v 18. století stal součástí Pruska. Tento mikroregion je nazýván Prajzsko. A my se ptáme, která tři města do regionu Prajzske patří?

Nápovědu naleznete na stránkách i-Senior.cz – Slezská města a blogu Evy Tvrdé.

Své odpovědi zasílejte na e-mail: i-senior@email.cz do 11. 3. 2018.

obalka2.indd
Reklama