SOUTĚŽ o jedinečnou knihu Návrat čmeláků

Kniha Návrat čmeláků, Foto: i-Senior.cz

Ve spolupráci s Nakladatelstvím KAZDA vám přinášíme vánoční soutěž o knižní novinku Návrat čmeláků, kterou napsal britský profesor biologických věd Dave Goulson. 

Reklama

Čmeláci jsou nepostradatelnými členy ekosystému, kteří zajišťují opylování rostlin. Bohužel dle zkoumání přírodovědců obecně početnost zástupců hmyzí říše a také čmeláků dramaticky klesá. Za záchranu čmeláků bojuje dlouholetý ochránce přírody a profesor biologických věd na univerzitě v Sussexu Dave Goulson. Během své kariéry Dave Goulson vydal více než 190 vědeckých článků o čmelácích, včelách, motýlech a dalších druzích hmyzu.

O záchraně čmeláků Dave Goulson poutavě vypráví ve své nové knize Návrat čmeláků, která závěrem října vyšla v Nakladatelství KAZDA. O knize a nenahraditelné úloze čmeláků jsme před pár dny psali v tomto článku.

Dave Goulson začal pozorovat čmeláky nejen proto, že jsou to důležití opylovači, ale především protože se chovají zajímavě a tajuplně, jsou fascinující a neodolatelní. Když se seznámil se vším, co se o nich vědělo, zjistil, že naléhavě potřebují pomoc. Jedním z nejvýraznějších momentů příběhu knihy Návrat čmeláků je Goulsonovo vášnivé úsilí o navrácení anglického čmeláka pruhovaného, který ve Velké Británii vyhynul, do jeho původní domoviny. Díky autorovu hlubokému vhledu a nadšení se po přečtení knihy na čmeláky začnete dívat úplně jinak.

Přečtěte si ukázku z knihy a získejte více informací o knize Návrat čmeláků.

Soutěž

Ve spolupráci s Nakladatelstvím KAZDA vám přinášíme soutěž o knihu Návrat čmeláků.

Kniha Návrat čmeláků, Foto: Nakladatelství Kazda

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje organizace na záchranu čmeláků, kterou Dave Goulson založil v roce 2006?

Nápovědu naleznete na stránkách Nakladatelství KAZDA.

Své odpovědi nám zasílejte do 12. prosince na e-mail i-senior@email.cz. Do předmětu uveďte Návrat čmeláků. Nezapomeňte také sledovat náš facebookový profil i-Senior.cz.

Kniha Návrat čmeláků, Foto: Nakladatelství Kazda

Reklama