SOUTĚŽ o jedinečnou knihu Návrat čmeláků

Ve spolupráci s Nakladatelstvím KAZDA vám přinášíme vánoční soutěž o knižní novinku Návrat čmeláků, kterou napsal britský profesor biologických věd Dave Goulson. 

Čmeláci jsou nepostradatelnými členy ekosystému, kteří zajišťují opylování rostlin. Bohužel dle zkoumání přírodovědců obecně početnost zástupců hmyzí říše a také čmeláků dramaticky klesá. Za záchranu čmeláků bojuje dlouholetý ochránce přírody a profesor biologických věd na univerzitě v Sussexu Dave Goulson. Během své kariéry Dave Goulson vydal více než 190 vědeckých článků o čmelácích, včelách, motýlech a dalších druzích hmyzu.

O záchraně čmeláků Dave Goulson poutavě vypráví ve své nové knize Návrat čmeláků, která závěrem října vyšla v Nakladatelství KAZDA. O knize a nenahraditelné úloze čmeláků jsme před pár dny psali v tomto článku.

Dave Goulson začal pozorovat čmeláky nejen proto, že jsou to důležití opylovači, ale především protože se chovají zajímavě a tajuplně, jsou fascinující a neodolatelní. Když se seznámil se vším, co se o nich vědělo, zjistil, že naléhavě potřebují pomoc. Jedním z nejvýraznějších momentů příběhu knihy Návrat čmeláků je Goulsonovo vášnivé úsilí o navrácení anglického čmeláka pruhovaného, který ve Velké Británii vyhynul, do jeho původní domoviny. Díky autorovu hlubokému vhledu a nadšení se po přečtení knihy na čmeláky začnete dívat úplně jinak.

Přečtěte si ukázku z knihy a získejte více informací o knize Návrat čmeláků.

Soutěž

Ve spolupráci s Nakladatelstvím KAZDA vám přinášíme soutěž o knihu Návrat čmeláků.

Kniha Návrat čmeláků, Foto: Nakladatelství Kazda

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje organizace na záchranu čmeláků, kterou Dave Goulson založil v roce 2006?

Nápovědu naleznete na stránkách Nakladatelství KAZDA.

Své odpovědi nám zasílejte do 12. prosince na e-mail i-senior@email.cz. Do předmětu uveďte Návrat čmeláků. Nezapomeňte také sledovat náš facebookový profil i-Senior.cz.

Kniha Návrat čmeláků, Foto: Nakladatelství Kazda

Reklama