Snacha vnuka málo obléká, moje rady ji ale vůbec nazajímají

zdroj: pixabay.com

Ilona vychovala dva syny a donedávna si ještě myslela, že je dobrou matkou. Jenže nyní ji snacha Klára vyvádí z omylu. Z mladšího syna Honzy prý vychovala rozmazlence, který nic nevydrží a kvůli její přehnané péči je stále nemocen.

Reklama

Když se Klára s Honzou brali, měla jsem radost. S Klárkou jsme si velmi rozuměly, probíraly jsme vše jako máma s dcerou. Tak trochu mi ji nahrazovala, když mi život dopřál dva kluky. Jakmile se ale narodil vnuk Honzík, náš vztah začal skřípat. Je pravdou, že jsem Kláře do výchovy, respektive oblékání, trochu víc mluvila, jenže zdálo se mi, že s jejím přístupem bude Honzík pořád nemocen.

Nabádala jsem Kláru k tomu, aby mu vždy dala alespoň o jednu až dvě vrstvy více, než dává sobě. Dokonce jsem jim na zimu koupila i pořádný fusak, který mě stál téměř 2 000 Kč. Všechny mé snahy ale byly k ničemu. Měla jsem pocit, že s každou další radou či teplejším oblečkem, se mezi námi hloubila čím dál větší propast. Vnuka ale na můj vkus velmi málo oblékali, a za tím si stále stojím.

Když neposlouchá snacha, možná bude poslouchat syn

Nechtěla jsem, aby Honzík byl nemocen, a tak jsem od snachy přešla k synovi. Bohužel ani ten mě neposlouchal. Vždy jen mávl rukou a řekl: „Vyřiď si to s Klárou sama, oblékání jde mimo mě.“ Když jsem nepochodila ani u syna, rozhodla jsem se, o svých obavách promluvit s maminkou Kláry. Přeci jen holka možná více poslechne svou vlastní matku než tchyni.

Jenže to jsem asi dělat neměla. Jitka mi přitkávala a Kláře se snažila vysvětlit, že Honzíkův kašel není jen tak a že by ho měla více oblékat. Klára ale není hloupá holka a ihned věděla, odkud vítr vane. Ještě ten den na mě naběhla a začalo rodeo. „Nestarejte se o mého syna, stačí, že jste imunitu zničila vlastnímu dítěti. Z vaší snahy, aby neofouknul nebo někde se nenakazil, jste mu zajistila poruchu imunity. Já svému dítěti chci dát do života dobrou obranyschopnost a rozhodně nechci, aby ve třiceti byl stále nemocen.“

Na oblékání jsem zanevřela, nyní vnuka dopuji vitamíny

Možná má Klára v něčem pravdu, přesto si ale stále stojím za tím, že vnouček chodí oblékaný jako hejsek. Když jsem ale nepochodila s teplejším oblékáním, našla jsem si na internetu, že lze imunitu posilovat pestrou stravou. Nyní se alespoň tak snažím zařadit do jídelníčku ty správné vitamíny. A když mám zrovna vnuka na hlídání a jdeme ven, tak si ho pořádně obléknu. Nechci přeci, aby byl stále nemocen.

Reklama