Radim: Dcera spáchala sebevraždu, z noční můry pomohla ženě až snacha

Zdroj: Pixabay.com

Sebevražda s každou rodinou zamává. Své o tom ví i Radim se svou ženou Pavlou, měli tři děti Jana, Pavla a Kateřinu. Nejmladší dcera ale spáchala ve dvaceti sebevraždu, manželka se z toho ani po deseti letech nevzpamatovala, pomohla až vnučka.

Reklama

Měli jsme dva krásné a zdravé syny, jenže manželka toužila po holčičce, a proto jsme se rozhodli jít do třetího dítěte. Když se nám narodila dcera, byla Pavla štěstím bez sebe, rozmazlovala ji od kolébky. Měla ráda samozřejmě i kluky, ale Kateřina pro ni byla vytouženou princeznou. Bohužel v pubertě to s holkou nebylo snadné, vůbec z ní nebyla ta hodná dcerka, kterou jsme si vysnili. Zlobila víc než kluci a nechtěla se vůbec učit.

V pubertě se Kateřina chytla špatné party, nadělala spoustu průšvihů a nevěděla, jak z nich ven. I přestože jsme ji milovali a neustále ji opakovali, že jsme tu stále pro ni, nepomohlo to.  Nevěděla, jak se svými problémy naložit, a tak spáchala sebevraždu.

Je to už deset let a manželka stále trpí jako po roce. Nepomohla jí láska dvou synů, nepomohl jsem já a nepomohla ani odborná péče. Neustále se utápí v minulosti a přemýšlí, kde udělala chybu.

Myslel jsem si, že si tohle stigma ponese naše rodina už celý život, ale naštěstí jsem se mýlil. Starší syn Jan si našel přítelkyni Annu, která ženě nahradila chybějící dceru. Anička je milá a hodná holka, Pavlu brala jako svou druhou mámu a nenásilně ji začala vytrhávat z její životní letargie. Jednou šly holky na kávu, po druhé do kina, pak na nákupy a vrcholem byl jejich společný víkend na horách. I přestože Pavla na Kateřinu stále nezapomínala, bylo na ni vidět, že už se jí přeci jen navrací chuť do života.

Když nám v loni Honza s Annou oznámili, že čekají miminko, byli jsme šťastni, když nám ale řekli, že to bude holka bude se jmenovat po tetě Kateřina, byla Pavla v sedmém nebi. Letos se Kačenka narodila a je to neskutečný dáreček. Pavla je zas plná života a já jsem za to nesmírně vděčný. Smrt dcery s námi zamávala s celou rodinou, neustále na ni myslíme, ale je nutné se posunout dál a neutápět se celý život v minulosti, kterou nelze změnit. Nyní se navíc těšíme s dalšího přírůstku, syn Pavel se svou přítelkyní čekají dvojčátka, a rovnou dvě vnučky. Žena si tak holek na stáří užije dosyta.

Reklama