Proč děti milují prarodiče? Nejen kvůli sladkostem a rozmazlování

zdroj: pixabay.com

Babička s dědou mají vždy plný šuplík sladkostí. Jen dobroty ale nejsou to jediné, co vnoučata na prarodičích milují. Víte, proč a v čem jste pro děti nenahraditelní?   

Reklama

Ne každá rodina má to štěstí, že prarodiče má. Některým bohužel zemřeli, jiní s nimi nemají dobré vztahy. Jenže role babičky a dědy je velmi důležitá a rodiči nenahraditelná, není tak divu, že se stále zvyšuje poptávka po „náhradních babičkách a dědečcích.“

U babičky a dědy je více času na zábavu, méně na učení

To, co rodiče zakazují, prarodiče povolují. Samozřejmě vždy v určitých mezích. Rozmazlovat je ale vlastnost, která vám přísluší, proto není nutné se za ni omlouvat. Více sladkostí, více televize, více hraní a zábavy, méně uklízení, méně učení a méně povinností. Takové měřítko by u mámy a táty nikdy neprošlo.

Nebojte, pokud vnoučatům povolíte, rozhodně se nemusíte obávat, že u rodičů pak budou jak utržení ze řetězů. Děti už v raném věku dokážou rozpoznat rozdíly a uvědomují si, že doma jsou pravidla přísněji nastavená. Právě proto se vnoučata vždy tolik těší na prázdniny k babičce a dědečkovi.

Mohou být prarodiče oblíbenější než rodiče?

Více svobody ale není to jediné, co děti na svých prarodičích milují. Vy jim totiž můžete dát mnohem více. Díky času, možnostem a především trpělivosti si s dětmi můžete hrát, číst a blbnout mnohem intenzivněji než rodiče. Desetkrát uspat panenku a zase ji probudit? Není problém. Desetkrát postavit komín a zase ho zbořit? Proč ne.

Patříte-li mezi ty prarodiče, kteří vnoučatům plní ta nejtajnější přání, podporují, poslouchají a zároveň mají co poradit, pak vězte, že budete pro děti těmi nejoblíbenějšími. A v žádném případě si pod tímto výčtem nepředstavujte bezmeznou volnost a děti skákající po hlavě, i podpora a rozmazlování mají své hranice, to ale děti moc dobře vědí.

Reklama