Přivítejte léto stylovým květinovým věncem

Milí přátelé, je červen a léto je všude okolo nás, slunce pálí a zahrady i záhonky jsou plné voňavých, barevných květů. Na mém stole ve váze nikdy nechybí čerstvé řezané kytky a to po celý rok, každý den.

V létě obzvlášť je to daleko jednodušší, protože si můžu pro krásnou kytici zajít jen tak do přírody nebo k mamce do zahrady a moje peněženka zůstane nedotčená 😉 Mám ráda i květinové věnce na dveřích, ovšem tam už je to s živými květinami trochu horší, kvůli jejich trvanlivosti. Používám tedy květiny látkové, a právě z nich jsem si pro vás dnes jeden věnec připravila. Zkusíte to se mnou?

Není to až tak složité, jak by se mohlo zdát. Potřebujete jen korpus, ať už slámový nebo proutěný, látkové květiny, tavící pistoli, kleště a nůžky.

Květinám odstraníme stonky a postupně je budeme nalepovat pistolí na věnec. Pěkně nahusto, postupně za sebou. Vykrýváme mezery mezi květy a dáme pozor, aby mezi nimi nebyl vidět korpus. Když sladíte květy do jednoho tónu, bude to vypadat vkusně a elegantně. Bohužel je pravda, že látkové květiny čím jsou kvalitnější, tím jejich cena roste, ale zase vám vydrží několik sezón a někdy jen těžko podle oka rozeznáte, která vyrostla na záhonku. Můžete přidat i mašli nebo třeba nějakou dřevěnou dekoraci. To si ukážeme někdy příště. Teď už máme hotovo a můžeme pověsit na dveře 😉

Přeji vám krásné léto, Alena Severová.

Pomůcky k výrobě, foto: Alena Severová
Květy, foto: Alena Severová
Detail květů, foto: Alena Severová
Květinový věnec, foto: Alena Severová

Za krásný návod děkujeme paní Aleně Severové!

Reklama