Novoroční předsevzetí jsou marná snaha. Proč se jim letos určitě vyhnout?

Zdroj: Pixabay.com

Už nyní si sepisujete seznam dlouhý jak čtrnáct dní a říkáte si, že předsevzetí není nikdy dost? Stejně jich polovinu už v prvním týdnu poruším, tak je lepší jich mít více než méně. Co takhle se ale letos vykašlat na jakékoliv novoroční plány?

Reklama

Předsevzetí má smysl, avšak jen tehdy, pakliže jste na něj dostatečně připraveni. Musíte mít reálný cíl, velkou motivaci a chuť. V takovém případě je ale úplně jedno, zda je 1. ledna nebo 15. července. Do plnění vašeho plánu se můžete pustit kdykoliv.

Vyhněte se marné snaze a otravným komentářům

Podle odborníků je šance na úspěch 1:5, což znamená, že je pouze 20% šance na to, že se vám podaří vaše novoroční předsevzetí dodržet. Bohužel 1. ledna je den jako každý jiný, člověk především po bujarých silvestrovských oslavách nemá najednou plno sil, odhodlání a energie, jak si před koncem roku plánuje.

Pokud se navíc rozhodnete v novém roce hubnout a sportovat, pak vězte, že mezi svátky a na Silvestra toho sníte mnohem více než jindy. S vidinou novoročního shazování kil vám nebude vadit, že přiberete. Mnohem lépe ale uděláte, když hodíte všechna předsevzetí za hlavu, na Silvestra se najíte jen do polosyta a dietu necháte na jaro, kdy je tělo lépe připraveno.

Jestliže se rozhodnete přeci jen nějaké předsevzetí dát, pak ho rozhodně nerozhlašujte mezi své okolí. V případě neúspěchu se vyhnete otravným a možná i posměšným komentářům.

Proč si nedávat novoroční předsevzetí?

  • O svátcích nepřiberete.
  • Nebudete muset poslouchat posměšné komentáře od vašich blízkých.
  • Budete mít více času na vaše plány.

Jaká jsou nejčastější předsevzetí?

Reklama