Nábytek z masivu

Domov a zároveň náš dům má být příjemné místo, ke kterému si vytvoříme vztah. Proto se v něm v první řadě musíme cítit bezpečně a pohodlně. Obývací pokoj působí jako reprezentativní místnost pro setkání s rodinou nebo přáteli. Jak tuto část domu vybavit, aby lahodila oku, nemuseli jste se za ní stydět před návštěvou, ale zároveň plnila svou hlavní funkci  odpočinku a relaxu po dlouhém dni? 

Výhody nábytku z masivu

Dřevo je nadčasový materiál, který neztratil svou krásu po tisíce let. Na trhu je v nabídce nábytek z dřevotřísky, kovu, plastu a dokonce i skla. Ovšem žádný z těchto zmíněných materiálů nepřinese do vašeho pokoje tolik harmonie jako dřevo. Milovníci rustikálního stylu v tomto nábytku zcela jistě najdou zalíbení, avšak nejen jim může tato varianta vyhovovat. Dřevěné vybavení totiž oplývá řadou výhod, které je třeba zmínit.

1. Výhodná koupě

Investice do masivního nábytku se vyplatí hlavně proto, že je vyděláte na jeho stálosti. Ačkoli se může zdát jeho pořizovací cena vyšší, na rozdíl od ostatních materiálů, odolává déle škodlivým vlivům. Je pevný, tudíž není nutné ho v průběhu času nahrazovat. Neobsahuje žádné nežádoucí látky, a proto je zdravý a kvalitní.

2. Snadná údržba

Pro ještě lepší a zdravější vzhled je možné nábytek navoskovat. Ani drobné oděrky a škrábance vás nemusí trápit. Stačí jemně přebrousit, znovu navoskovat a vše je jako nové.

3. Harmonie

Nenapodobitelná kresba dřeva, různé druhy přírodních barev a mohutnost. Tento dojem navíc doplňuje přírodní vůně, která ve vás navodí pocit klidu, a návštěvy se k vám budou rády vracet.

Jak vybavit obývací pokoj

Dřevo také nabízí svůj neutrální design. Doplnit ho můžete o kterékoliv barvy, jiný materiál a dekorace.

Významnou část obývacího pokoje většinou zabírá úložný prostor. Ať už se rozhodnete do něj ukládat dvd, knihy nebo jen dekorativní předměty, vždy je tento kus nábytku nepostradatelný. Můžete do něj skrýt vše, co chcete uschovat před návštěvou nebo naopak vystavit na odiv. Pro výstavu dekorativního nádobí nebo sběratelských předmětů je příhodné využít tzv. “skleník“ nebo “vitrínu“ nebo návštěvu zaujmout bohatě vybavenou knihovnou. Naopak masivní dřevěné komody nabízejí spoustu skrytého úložného prostoru.

Televizi můžete umístit buď přímo do obývací stěny, která opět nabízí prostor pro dekor nebo pokud preferujete minimalistické zařízení bytu, můžete zvolit jednodušší TV stolek.

Jako základ by zde měl dominovat konferenční stůl, u kterého můžete posedět s ostatními.

Jestliže celkový dojem z místnosti působí stroze, můžete přidat ještě pár masivních polic s květinami.

Nakonec se stačí jen posadit pokoje, vychutnávat si vůni přírody a relaxovat.

mh

Reklama