Nábytek do kuchyně není jen o lince a kuchyňských skříňkách

Kuchyň je místem, kde vznikají ty nejlepší delikatesy. Ač mnozí považují za společenskou místnost obývací pokoj, je to však právě kuchyň, kam celá rodina míří jako první. Nakouknout pod pokličku a sednout ke stolu. Proto neopomíjejte výběr kvalitního nábytku do kuchyně.

 

 

Při zařizování kuchyně nejvíce lpíme na výběru kuchyňských skříněk, linky a elektronických spotřebičů. Dbáme na kvalitu, barvy a praktičnost. Stůl a židle je bohužel velmi často až na druhém místě. A přitom právě tento nábytek do kuchyně je neméně důležitou součástí celé místnosti.

Praktické rozkládací stoly pro velkou rodinu

Nábytek do kuchyně není radno podceňovat. Vhodné je vybírat z kvalitních materiálů a barevně celou kuchyň sladit do jednoho celku. Skvělou volbou jsou například jídelní stoly z masivního dřeva. Nábytek z masivu se vyznačuje dlouhou životností a rozmanitou nabídkou. Ať už toužíte po odstínu buku, dubu, borovice nebo ořechu, vše je možné.

Navíc můžete stoly vybírat i podle velikosti vaší rodiny. Pokud se řadíte k početnějšímu příbuzenstvu, pak jistě přijde vhod rozkládací stůl. Stejně tak máte-li prostorný byt a kuchyň oddělenou od jídelny, poté si můžete dovolit délku stolu i přes 200 cm. K tomu stačí dodat potřebný počet židlí a narozeninové oslavy a rodinné sešlosti začít pořádat.

Židle, barové židle a jídelní lavice

Jenže i samotné židle je potřeba vybírat s pečlivostí. Nemusíte vždy brát jídelní sety, které mají odstín, polstrování a počet kusů stanovených předem. Dřevěné jídelní židle mohou být klidně zcela jiné barvy, než je stůl.

Nezapomínejte také na kreativnost a pohodlí. Výbornou volbou jsou proto židle s polstrováním, které dodají nejedné kuchyni na originalitě a nevšednosti. Tmavý masiv z buku v kombinaci s bílým čalouněním je jistě krásným kontrastem nejedné místnosti. Stejně tak při výběru se meze nekladou, co se typu židle týká. Jídelní lavice už dávno nejsou znakem socialismu. Na trhu najdete opravdu povedené kousky. A máte-li v kuchyni malý bar, potom jistě přijdou vhod i barové židličky. Také ty se vyrábí v různých provedeních.

 

Reklama