Matrace 160×200 a další velikosti pro pohodlné spaní

O tom, jak je kvalitní matrace nutná pro dobrý a hluboký spánek, bylo už napsáno mnoho. My se však tentokrát zaměříme na různé druhy a rozměry běžných typů matrací, na matrace zdravotní a luxusní.

Rozměr matrace 160×200 je vhodný jako jednolůžko, ale také jako lůžko pro dvě osoby. Šíře 160 centimetrů je dostatečná k tomu, aby se v takové posteli dva lidé pohodlně vyspali.

Levné matrace: jsou určeny především k příležitostnému spaní, anebo pro děti a dorost; vyrobeny jsou z PUR a studené pěny, většinou bývají bez zónování a jejich výška se pohybuje od 12 do 15 cm.

Dalším typem levnějších matrací jsou matrace sendvičové, vyráběné z polyurethanové, tepelně upravované pěny. Střed tvoří tvrdší PUR o tuhosti T30, po obou stranách jsou pak použity pěny s tuhostí T25 a T28, a to proto, abyste si mohli vybrat, zda vám ke spánku vyhovuje měkčí nebo tvrdší strana. Tyto matrace bývají sedmi zónové, což zajišťuje správnou oporu těla.

Dostatečná hygiena matrací je zajištěna snímacím potahem na zip, který můžete prát až do teploty vody kolem 60oC – vždy viz visačka na výrobku.

Pod tyto matrace se do postele používají lamelové rošty, pevné rošty, ale i celistvé desky.

Dalším a dnes již velmi rozšířeným a žádaným druhem matrací jsou ortopedické zdravotní matrace.

A proč si vlastně něco takového pořizovat? Tyto matrace svou konstrukcí a díky vhodným materiálům zaručují zdravý spánek. Účinně působí jako prevence proti únavě a stresu, pomáhají předcházet onemocnění páteře, kloubů i krevního oběhu. Všechny ortopedické zdravotní matrace v naší nabídce jsou klinicky testované, opatřené certifikátem.

Matrace 140×200 a matrace 180×200 – také u těchto rozměrů můžeme uspokojit spotřebitele výběrem z matrací levnějších, zdravotních i luxusních.

Luxusní matrace mívají výšku od 20 – 31 cm, jsou většinou sedmizónové, sendvičové s profilovaným jádrem; některé z nich jsou složeny dokonce ze čtyř studených vysokoobjemových pěn, anebo třeba z paměťové pěny ViscoFoam, studené pěny Coolflex a zónované pěny Xdura; v jiných jsou zase použity kokosovláknité desky. Celkově se tyto matrace vyznačují dlouhou životností a zajišťují vysoký komfort vašeho lůžka.

Kromě PUR pěnových matrací disponujeme ve všech uvedených rozměrech také matracemi taštičkovými – střed matrace tvoří taštičkové pružiny.

Komerční sdělení

Reklama