Lze uspět i po padesátce? Nejen zakladatel McDonald’s je toho důkazem

Někteří si myslí, že lidé po padesátce patří do starého železa, že už nic nemohou dokázat a že jen čekají na důchod. Možná že se najde pár těch, kteří život po padesátce takto vnímají, ale na světě je ještě stále spoustu lidí, kteří chtějí i v pokročilém věku uspět a něco dokázat. Máte-li pocit, že vás v životě už nic hezkého nečeká, inspirujte se vrstevníky, kteří po padesátce začali táhnout za jiný konec.

Ray Kroc byl Amerčian s českými kořeny. I přestože po něm nejznámější fast food nenese název, stojí právě on za tím, že McDonald’s je dnes po celém světě. Ray Kroc byl synem Rose Mary Hrachové a Aloise Kroce, který pocházel z Plzeňska.

Už od malička byl Ray velmi podnikaví a stále něco vymýšlel, v dospělosti se snažil uspět v různých oborech, avšak stále marně. Úspěch se dostavil až v 52 letech díky prodeji multimixérů, kdy se rozhodl poznat osobně odběratele 40 mixérů naráz. Poté už jeho obchodní duch vzal za své a Ray Kroc dokázal z malé firmy McDonald’s vybudovat velké impérium, které dnes zná celý svět.

Je pravdou, že Američan s českými kořeny k úspěchu nepřišel zcela férovou cestou, i tak mu ale úspěch nelze upřít. Jestliže si myslíte, že takové věci se stávají jen za oceán, pak se velmi pletete. I u nás v Česku lze rozjet business na prahu důchodu. Důkazem toho jsou manželé Zdena a Vladimír Fousovi. Ti si splnili svůj životní sen až v seniorském věku, kdy si v roce 1996 otevřeli vlastní zahradnictví.

Zpočátku se manželé obávali, zda dokážou ještě uspět, avšak svou pílí a postupnými kroky vybudovali zahradnictví, které dnes má rozlohu 30 arů. K tomu navíc do svého podnikání zapojili i děti a dnes zaměstnávají čtyři pracovníky.

Těsně před padesátkou se na vlastní nohy postavila i Marta Sedláková, spolumajitelka brněnské restaurace U pavouka.

Vězte, že k úspěchu nejsou vždy nutné peníze. Jak manželé Fousovi, tak i paní Sedláková neměli dostatek svých financí a ani si nebrali úvěr, vše zařizovali postupně a ze svých ušetřených peněz. Zapotřebí je jen dobrý nápad, chuť a odhodlání.

Reklama