Jak vyčistit troubu? Jde snadněji než tušíte!

Každá hospodyňka potvrdí, že nejhorší částí velkého úklidu je čištění trouby. Napečené spáleniny, mastné fleky a k tomu všemu ještě povrch, na který nelze vzít drátěnku ani tlačit. Co dělat, jak vyčistit troubu rychle a efektivně?

Dáme vám několik tipů, s nimiž dosáhnete perfektního výsledku pokaždé.

Každá trouba by mohla vyprávět!

Co si budeme nalhávat, komu se do trouby někdy něco nevylilo či nepřipeklo. Často pečené kuřátko prská mastnotu na všechny strany a nový recept na muffiny se také může stát tragédií. Vylité, připečené těsto, to je noční můra!

Co jste doposud dostávali dolů z povrchu trouby jen těžko, bude nyní pryč po pár minutách. Zeptali jsme se odborníků z úklidové firmy, která se specializuje na generální úklid Praha a ty nám poradili tyto vychytávky.

Přírodní čističe pro zaručený výsledek!

Výrobci kuchyňského vybavení čištění neusnadňují, moderní povrchy nelze drhnout ani na ně nijak příliš tlačit, hoďte tedy drátěnku za hlavu a použijte jemnou sílu přírodních čističů.

Hodně zanesená trouba půjde vyčistit za pomoci:

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Jedlé sody

Zanesená dvířka trouby kazí na pohled celý vzhled moderní kuchyně. Dělají ostudu před návštěvou a vám tak dávají vizitku nepořádnice. Aby se dvířka opět stala čistou chloubou, stačí smíchat vodu či citronovou šťávu s jedlou sodou a tu pak na zapečená místa aplikovat.

Chvilka působení a mastné fleky jsou pryč!

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Misky s citrónovou vodou

Časté pečení způsobuje ulpívání mastnoty na stěnách trouby. Odstranit je můžete snadno. Použijte keramickou misku s vodou, do ní nakapejte citron a dejte do trouby. Tu pomalu zahřívejte, dokud nevznikne dostatek páry. Mastnota se uvolní a nic nebrání tomu ji setřít hadříkem.

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Soli

Majitelka firmy zaměřující se na generální úklidy Praha má v rukávu ještě jeden fígl.

Použití soli může být trochu netradiční, ovšem výsledek je zaručený. Nasypte do trouby sůl a nechte zahřát. Zhnědlá sůl do sebe nasákne mastnotu a povrch tak půjde lehce očistit. Ideální pro čerstvé spáleniny.

Jak čistíte troubu Vy?

Reklama