Italské město Chioggia, malé Benátky bez davů turistů

Toužíte poznat italské Benátky, ale obáváte se davů turistů i přítomných kapsářů? Pak zvolte klidnější alternativu, historické město Chioggia, které stejně jako Benátky nabízí městské vodní kanály, velké množství historických památek a kamenných mostů. Město je jako stvořené pro klidné procházky, fotografování a vychutnávání si historické římské architektury, neboť turistů je v Chioggiu pomálu. 

Ostrovní město Chioggia se nachází v severní části Itálie na okraji Benátské laguny, přibližně 25 km jižně od Benátek.  Toto staré historické a rybářské město s 51 tisíci obyvateli, se často nazývá „malé Benátky“. Část města leží na ostrovech, větší díl je na pevnině a skutečně je pravým Benátkám podobné.

Městem procházejí kanály, hlavní z nich se jmenuje Canale della Vena. Pobřežní část se nazývá Sottomarina, z Chioggie na ni vede most. Sottomarina tak tvoří hráz mezi Benátskou lagunou a Jaderským mořem. Trajektem je možné dopravit se na úzký ostrov Pellestrina.

Ve městě najdeme několik středověkých kostelů, které byly přestavěny v 16. a 17. století. Hlavním kostelem je Santa Maria z 11. století, který se nachází nedaleko městské brány.

Za zmínku také stojí kostel Sant´Andrea. Ten byl postaven až v 18. století. Na vedle stojící zvonici jsou umístěny druhé nejstarší hodiny na světě. V historické době patřilo po Benátkách mezi nejdůležitější města celé laguny. Dnes nabízí například pravidelné velké trhy s různým sortimentem. Za vidění stojí rybí trh, s nepřeberným množstvím čerstvých ryb a mořských plodů. Můžete také obcházet ostrovní část, podél nábřeží a prohlížet si kotvící lodě, moře a lagunu.

Jeho poloha je docela unikátní, protože se nalézá v nejjižnější části benátské laguny, mezi mořem a samotnou lagunou. Pokud tyto „Malé Benátky“ někdy navštívíte, určitě nebudete rozhodně litovat.

Kostel Santa Maria ve městě Pellestrina

Reklama