Dovolená ve Španělsku

Leden už je možná měsícem, kdy bychom měli začít uvažovat o letní dovolené. Pokud však třeba toužíte navštívit Španělsko, pak není důvod, proč se tam nepodívat. Zájezdy do Španělska ovšem nejsou tak časté jako do Francie či Velké Británie.

Nenechte se však odradit nabídkou cestovních kanceláří. Pokud vám nebude žádná vyhovovat, pak zkuste vyrazit na jih Evropy po vlastní ose. My tu dnes pro vás máme tipy, které byste si neměli ve Španělsku nechat ujít.

Za navštívení určitě stojí města jako je Madrid a Barcelona, kde zmiňovaných zajímavých míst je nespočet. Jedná se například o akvárium a místní zoo.

Aquárium

Holdujete-li podmořskému světu, pak si určitě nenechte ve Španělsku ujít největší akvárium, které se nachází v jednom z nejnavštěvovanějších měst v této jižní zemi, v Barceloně.

ZOO

Pokud už zamíříte do Barcelony, určitě nezůstaňte jen u akvária. Za podívanou stojí také místní barcelonská Zoo, kterou najdete východně od historického centra.

Další místa, která můžete navštívit přímo v Barceloně, jsou mrakodrap Torre Agbar, olympijská vesnice Vila Olímpica nebo aréna de Toros Monumental. A když už se budete nacházet ve Španělsku, zkuste zavítat i jižněji na Gibraltar.

Toužíte-li však po dovolené, kde se „plácnete“ na jednu ze španělských pláží k moři, pak zvažte first minute, i tak se dá ušetřit mnoho peněz za letní dovolenou. Ovšem dnes by se mohl zdát modernější přesný opak, neboli last minute Španělsko či země vámi vysněná. Patříte-li k těm, kteří mají flexibilní pracovní dobu a mohou odjet na dovolenou do Španělska kdykoliv, potom si počkejte na tu nejvýhodnější šanci, která v letních měsících určitě přijde.

Reklama