Dovolená v Řecku i pro seniory

Zvažujete zakončení léta někde v teple, u moře a se sluníčkem? Pak pro vás dnes máme ten správný tip v podobě Řecka a řeckých ostrovů. Jen tam si můžete v klidu odpočinout a načerpat nové síly.

 

 

 

Řecko na rozdíl od ostatních jižních zemí vám nenabídne jen plno pláží obklopených českými turisty, ale také řadu okouzlujících měst, památek a krásné přírody, kterou jistě ocení i senioři či ti, kteří neholdují pouze relaxaci u moře. A i řecká kuchyně uspokojí mnoho turistů, ať už jste milovníci gyrosu, řeckého salátu či anýzového likéru Ouza, určitě si přijdete na své.

Pokud ale nevíte, kam na dovolenou v Řecku, pak máte na výběr ze čtyř slunných ostrovů:

Kos uspokojí i ty největší „památkáře“, a proto tento menší ostrov patří k turisty velmi oblíbené destinaci. Za prohlídku tu stojí nejen stará antická nemocnice Asklepion, ale také solné jezero nebo mořské termální prameny.

Kréta svou přírodou okouzlí nejednoho z nás. Patří mezi největší a nejvýznamnější řecké ostrovy a najdete tu nespočet romantických zálivů, dlouhých písečných pláží a malebných horských údolí. Za navštívení určitě také stojí nedaleký malý ostrůvek Santorini, který ve vás zanechá nezapomenutelný zážitek.

santorini

Zakynthos patří k nejzelenějším řeckým ostrovům, a proto je turisty velmi oblíbený. Užijete si tu nejen dostatek zábavy na písečných plážích, ale po dopoledni stráveném odpočinku si můžete projít dostatek památek a zajímavostí, které Zakynthos nabízí.

Rhodos je obklopen romantickými a tajemnými zákoutími, které jsou jak dělané pro chvilky strávené se svými nejbližšími. Právě na tomto ostrově ochutnáte vyhlášené řecké speciality, které si můžete vychutnávat mezi prohlídkou antických památek.

A nakonec pár užitečných informací

Oficiálním jazykem je řečtina, ovšem i s angličtinou či němčinou máte šanci se v Řecku domluvit. Bát se ani nemusíte řeckého písma, protože všechny informační tabule jsou napsané také latinkou. Řecko patří do Evropské unie, takže nezapomeňte na výměnu Eur a pro jistotu i platební kartu, kterou můžete platit téměř všude. A nakonec nezapomeňte, že v Řecku je časový posun, v podobě +1 hodiny. Tak využijte i vy nějaký ten last minute do Řecka a naberte tak nové síly do podzimních měsíců.

Reklama