Dekorace dávají našemu domu smysl

Dekorace, které si sama vyrobím, miluji ze všeho nejvíce. Smysl pro tvoření různých propriet do domu jsem zdědila po své mamince, která stejně tak, jako já nyní, své výrobky dokonce i prodávala sousedkám či kamarádkám, které se o ně předháněli.

I já mám nyní velkou slabost pro veškeré kreativní potřeby a spíše než v obchodním centru v prodejně s oblečením mne zastihnete v prodejně s potřebami pro „handmade“ výrobky. I můj muž si již zvykl ve skříni na různá lepidla, všemožné čističe a různé kreativní kousky, které dokážou i z malé věci, udělat skvostný kousek hodící se například do dětského či obývacího pokoje. O ručně vyšívaných ubrusech nemluvě a co teprve taková pořádná textilní koláž, kterou má syn ve svém pokoji.

Gobelíny miluji stejně tak silně, jako moje maminka

Má maminka mne přivedla ke všem ručním pracím, o kterých vím. Zejména jí pak zajímaly gobelíny. Ručně vyšívaných ubrusů a deček měla ve svém bytě i na chalupě, co si pamatuji, nespočet. A můj dům se nese naprosto ve stejném duchu, jako ten její. Kroužky na vyšívání či různé látky na vyšívání jsou v mé tajné skříňce plné těchto rekvizit samozřejmostí. Velkou přidanou hodnotu pro mne poté mají předtisky pro vyšívání, které miluji. Díky nim si totiž z naprosto nevinného kusu látky můžete vytvořit zbrusu nový ubrus do kuchyně či dečku, která bude lahodit vaším očím například v předsíni či v obývacím pokoji. Jelikož mám ale malého syna, se svými výtvory, na kterých se pyšní kytičky a různí motýlci, k němu do dětského pokoje rozhodně vstupovat nemohu.

Háčky na přízi místo nových kabátů

Jak již jsem naznačila v úvodu, nejsem typ ženy, která by měla ve své skřínce na šperky drahé kovy a brože. Já ve svých skříňkách raději nacházím háčky na přízi, knoflíčky, očka, háček na vlnu a podobně. Můj muž tvrdí, že jsem doslova a do písmene sběratelka těchto pokladů a klade mi na srdce, že si nemohl vybrat již lepší ženu, neboť ho nestojím tolik peněz, co dámy opačného typu. Za tuto lichotku mu rozhodně děkuji.

Reklama