Co byste udělali s 86 400 Kč? Zvládli byste tuto sumu za jeden jediný den utratit?

zdroj: pixabay.com

Představte si, že každý den najdete v předsíni platební kartu nabitou penězi, a to přesně 86 400 Kč. Prostě jen tak, nic za to nebudete muset zaplatit a ani si to odpracovat. Bez jedné lstivé podmínky se to ale neobejde, všechny peníze na kartě musíte utratit za jeden jediný den. Pokud to nestihnete, pak všechno, co vám zbude, během noci z účtu zmizí. Ráno budete mít opět na kartě 86 400 Kč, bez ohledu na to, kolik tam bylo, když jste včera večer usínali.

Reklama

Co myslíte, co byste s takovým bohatství každý den dělali? Byli byste schopni ho vůbec utratit?

Nejspíš byste si nejdříve koupili všechny věci, o kterých sníte. Televizi, chytrý telefon, luxusní dovolenou, pěkné oblečení, novou postel, sedačku, možností je opravdu nespočet. Jistě byste ale brzy přišli na to, že utratit 86 400 Kč za jeden jediný den jen za své potřeby, je nemožné. Záhy by vás tak napadlo udělat radost svým blízkým. Potěšit svou drahou polovičku, dětem koupit novou pračku a vnoučatům pořádné lego a stavebnici.

Myslíte si, že vám tu vyprávím pohádku pro děti? Ne! Tento příběh se skutečně děje každý den a každému z nás, říká se mu život, který nám dává čas. Každé ráno jen tak za nic dostaneme 86 400 vteřin života. Všechny vteřiny, které „neutratíme,“ přes noc propadnou. Prostě zmizí.

Tohle kouzlo se opakuje znovu a znovu každý den a dostává se úplně každému člověku na světě. A je jen na nás, jak svůj čas utratíme, zda za zbytečnosti a věci pro sebe, nebo za smysluplnosti a věci pro osoby, které máme rádi. Sami rozhodujeme o tom, jak, kde a s kým své bohatství prožijeme.

Je dobré se občas zastavit a přemýšlet o tom, za co každý den utrácíme svých 86 400 sekund. Naše volba je důležitá, protože nikdy nevíme, kdy naše vteřiny skončí jednou provždy a náš život se nadobro zastaví. Žijte tak, jak by zítra neměl přijít další den.

Reklama