Cena investičního zlata se u prodejců výrazně liší aneb Jak při nákupu zlata ušetřit

Zlaté slitky, zdroj: pixabay.com

Plánujete nákup investičního zlata, abyste své volné finanční úspory ochránili před inflací? Přejete si nakoupit investiční zlato za nejlepší ceny? Pak se nespoléhejte pouze na ceny zlata udávané na burzách. Důležitější je zajímat se o aktuální ceny zlata u obchodníků. Ceny se totiž významně liší. Nákup zlata se kvůli cenovým rozdílům může zbytečně prodražit.

Reklama

Pokud zvažujete nákup investiční zlata, pak jistě sledujete vývojové grafy ceny zlata. Pro základní orientaci je to dobře. Nepočítejte však, že zlatý slitek koupíte za identickou cenu, kterou má zlato jak komodita na burze. Cena zlata se u prodejců významně liší. Při neuvážené nákupu, se investice do zlata zbytečně prodraží. Proč tomu tak je?

Cena zlatých investičních slitků se liší až o 10 %

Do ceny zlatých slitků se promítá jak cena výrobní komodity – tedy zlata, tak i náklady na výrobu, dopravu a marže obchodníků. Věděli jste, že? Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna.

V České republice je na trhu poměrně úzká nabídka zlatých slitků. Zlaté slitky pochází především ze švýcarských rafinérií. Přesto se cena zlatých slitků na českém trhu významně liší. Cenový rozdíl mezi prodejci zlatých slitků dosahuje až 10 %! Důvodem jsou především rozdílné marže obchodníků.

Přitom k tak výrazným cenovým rozdílům není důvod. „Slitek ze stejné rafinérie, stejné hmotnosti a stejné ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu,“ vysvětluje Pavel Trtík z e-shopu zlate-mince.cz. Často se tak stává, že drobní čeští investoři zaplatí za investiční zlaté slitky více než Němci nebo Rakušané.

Srovnávejte ceny zlata u obchodníků, na investici ušetříte

Chcete-li pořídit investiční zlato za výhodné ceny, nestačí pouze sledovat vývoj ceny zlata na komoditní burze. Primárně porovnávejte ceny na zlata u jednotlivých prodejců. Díky tomu, že velká část prodejců má online prodej zlatých slitků přes e-shop, zvládnete porovnání cen během několika minut.

Při srovnání cen nezapomínejte, že cena zlatého slitku o hmotnosti jedné trojské unce (Oz) u obchodníků nikdy nebude odpovídat ceně zlata na burze. U obchodníků je logicky cena zlata vyšší než na burze.

Aby se vám investice do zlata neprodražila, vybírejte zavedené prodejce zlatých slitků s nejnižší cenou, mezi které patří internetový obchod www.zlate-mince.cz s kamennými prodejnami v Praze, Brně, ve Vsetíně a v Bratislavě.

Pozn.: Článek ani informace v něm obsažené nejsou investorským doporučením.

Reklama