Víno, zpěv, kultura a příroda. Letošní dovolená jedině na jižní Moravě

Opět nastává čas popřemýšlet, kam letos vyrazit na odpočinek. V zahraničí už není tak bezpečno jako kdysi, a proto dovolená po České republice je tou správnou volbou.

Krás naší země je opravdu mnoho. Často ani nevíme, kam dřív vyrazit. Co si takhle ale užít prodloužený víkend nebo rovnou týdenní dovolenou na jihu Moravy? Vzít s sebou můžete partnera, kamarádku nebo vnoučata. Navíc pro vás máme tip na levné ubytování.

Jižní Morava je pro milovníky památek i přírody

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Jižní Morava je krásnou lokalitou Česka. Není divu, že mnozí zavítají právě do Lednicko-valtického areálu. Ten turistům nabízí nejen prohlídku krásných zámků Lednice a Valtice. Na výlet se můžete vydat i k Belvedéru, ke Třem Gráciím, k Obelisku, k Minaretu a k mnoha dalším významným památkám, které se v areálu a jeho okolí nachází.

Na své si na jihu Moravy přijdou i milovníci přírody. Překrásné přírodní památky a rezervace můžete navštívit po svých nebo na kole. Lednicko-valtický areál je doslova protkán cyklostezkami. Z Lednice do Mikulova či z Mikulova do Valtic dojedete po příjemných rovných stezkách.

Nenechte si ujít koupání na Pasohlávkách

Krom celé řady míst k navštívení se jižní Morava také pyšní vinařskou kulturou. Dobré víno, příjemná muzika a krásné prostředí vám nabídne například Mikulov. Ten se nachází na rakouských hranicích, a tak jedním z cílů může být i výlet za našimi sousedy.

Navíc z Mikulova je to jen pár kilometrů nejen do Lednice a Valtic, ale také do míst, kde byla nalezena soška Věstonické venuše. Dolní Věstonice a Pavlov najdete u vodní nádrže Nové Mlýny, a proto letní dovolenou musíte spojit také s koupáním na Pasohlávkách.

Z obce Sedlec to budete mít všude kousek

Zdroj: Penzionslavik.cz
Zdroj: Penzionslavik.cz

Nejstrategičtějším místem k ubytování je právě Mikulov a jeho okolí, ve kterém se nachází i příjemná obec Sedlec. V obci najdete rodinný penzion Slavík, jenž nabízí ubytování za rozumnou cenu. Ovšem i tak nebudete ochuzeni o bohaté snídaně formou bufetových stolů, o vlastní sociální zařízení, o připojení k internetu a o komfortní vybavení pokoje.

Navíc penzion Slavík svým hostům nabízí pohodlné parkování před objektem, venkovní posezení s grilem a především degustaci vín i s odborným výkladem. Jako bonus vám zajistí také cimbálovou kapelu.

Krásy jižní Moravy je možné poznávat každoročně. Ať už jste v okolí Pasohlávek a Lednicko-Valtického areálu již dovolenou strávili, vězte, že znovu a znovu budete objevovat nová místa.

Reklama