Užitečné rady pro výběr exotické dovolené

Návod pro výběr exotické dovolené pokračuje. Dnes se dočtete další užitečné rady, které se týkají nejen sportovního a kulturního vyžití, ale i netradiční stravy, která je často strašákem většiny turistů.

 

 

5. Sportovní vyžití

Pro některé je sport nedílnou součástí každé dovolené. Různorodé sportovní aktivity nechybí ani v exotických resortech. Například v Dominikánské republice se mohou milovníci vodních sportů vydat do Cabarete, ráje surfování a kiteboardingu. Ti, kteří si chtějí užít pořádnou dávku adrenalinu, mohou sjíždět divokou řeku Jimenoa, slaňovat skály nebo se proletět na paraglidu. Golfoví nadšenci si mohou vychutnat hru ve skvělém resortu Casa de Campo. Korálové útesy nacházející se v blízkosti karibského pobřeží jsou pak ideálním místem pro potápění nebo šnorchlování. Osmidenní pobyt v Dominikánské republice lze pořídit za 32 000 Kč. Sportovní vyžití samozřejmě nenabízí jen Dominikánská republika. Například Kapverdské ostrovy, Jordánsko nebo pobřeží Belize skýtají jedinečné příležitosti pro potápění. Podmínky na surfování pak poskytuje i blízké Maroko nebo Maledivy. Hráče golfu může oslovit dovolená na Srí Lance, kvalitní 18 jamkové hřiště je vybudováno v blízkosti hlavního města Colomba.

 

zdroj: INVIA
zdroj: INVIA
6. Kulturní vyžití

Dlouhou a často i únavnou cestu do dalekých krajin někteří podstupují jen kvůli poznání nových kultur. V Brazílii byste neměli opomenout návštěvu stejnojmenného hlavního města, ve kterém vás uchvátí palác Planalto, sídlo vlády nebo budova národního kongresu. Kromě toho patří do světového dědictví i oblast střední Amazonky a národní park Iguaçu. Devítidenní pobyt v Brazílii se snídaní je možné zakoupit za 46 000 Kč. Návštěva Brazílie pro vás může znamenat nezapomenutelný zážitek. Město Rio de Janeiro, jehož dominantu tvoří socha Krista na hoře Corcovado, vám v lednu či únoru nabídne neopakovatelný zážitek v podobě konání světoznámého karnevalu. Unikátní podívanou poskytnou také starobylé chrámy na Bali. Ve městech Sukhotai či Ayutthaya lze zase obdivovat počátky thajské architektury. Naopak za skvosty moderní architektury je možné vyrazit do Dubaje.

 

7. Netradiční strava

Stále populárnější je gastroturistika, pro mnohé tak výběr exotické destinace závisí na místní kuchyni. Tím pravým místem pro milovníky netradičních jídel je Thajsko, které vám nabídne nepřeberné množství smyslových a kulturních vjemů. Do paměti se vám vryjí stánky na tržištích, které nabízí pečené a smažené brouky, kobylky, šváby, červy nebo mravence. Ti největší labužníci pak mohou ochutnat polévku z ptačích hnízd. Tradičním nápojem je oranžový hutný čaj s kondenzovaným mlékem či nápoje z čerstvého ovoce, které mnohdy mají specifickou sladko-slanou chuť. Cena jedenáctidenního zájezdu do této lokality se pohybuje kolem 27 000 Kč. Významným pojmem ve světové gastronomii je i kořeněná indická kuchyně. Zajímavé chutě lze objevit i v jednoduché marocké kuchyni. Pestrost potravin, které jsou zastoupeny nejrůznější zeleninou a ovocem – například smaženými divokými banány, lze najít na Kubě.

Zdroj: INVIA
Zdroj: INVIA
8. Vysoká kvalita služeb

Málokdo si největší luxus spojí se zemí jako je Keňa. Opak je ale pravdou. Kdo chce okusit pohádkový luxus, tak může zavítat právě do Keni. Zde se nachází ta nejpřepychovější letoviska, mezi které patří například resort Diani Beach poskytující luxus a klid. Kromě klasického ubytování nabízí tento resort také pronájmy vlastních luxusních vil pro návštěvníky, kteří vyžadují naprosté soukromí. „V současné době je pro mnohé turisty synonymem luxusu dovolená v moderních dubajských hotelech. Například hotel Atlantis The Palm leží na největším umělém ostrově světa a má i vlastní aquapark. Nejznámější je pak pravděpodobně hotel v podobě plachetnice Burj Al Arab. Za pětidenní pobyt se snídaní v tomto hotelu zaplatí turisté od 79 390 Kč na osobu,“ uvedl Michal Tůma z cestovní agentury Invia, která má v nabídce i pobyty v dubajských hotelech.

Reklama