Soutěž o 3 slevové kupóny na nákup na dentimedshop.cz

Nechtěným únikem moči trpí až 6 % našeho obyvatelstva. Inkontinence postihuje mladé i starší osoby. Příčin vzniku je několik. Patří mezi ně například oslabené svalstvo pánevního dna, neurologická onemocnění, úbytek hormonů vlivem stárnutí, cukrovka, obezita, zvětšená prostata, těhotenství a porod a další. Během léčby je vhodné používat inkontinenční pomůcky

  • Předchází nehodě na veřejnosti (trapasu s pomočeným oblečením)
  • Dodají pocit jistoty a bezpečí
  • Zamezí nežádoucímu zápachu moči

Inkontinenční vložky

Inkontinenční vložka, zdroj: dentishop.cz
Inkontinenční vložka, zdroj: dentimedshop.cz

Jsou určeny pro lehký stupeň inkontinence. Vložky okamžitě pohlcují moč a absorpční jádro ji uzamyká uvnitř. Rozlišujeme vložky pro muže a vložky pro ženy. Je to dáno jiným anatomickým tvarem pomůcky.

Inkontinenční plenkové kalhotky

Jsou určeny pro střední až těžký stupeň inkontinence. Existují dva druhy – plenkové kalhotky navlékací a plenkové kalhotky zalepovací.

Plenkové kalhotky, zdroj: dentishop.cz
Plenkové kalhotky, zdroj: dentimedshop.cz

Navlékací kalhotky vypadají a oblékají se jako spodní prádlo. Po použití lze kalhotky roztrhnout po straně. Tvarování kalhotek je navrženo tak, aby se kalhotky co nejvíce přizpůsobily anatomii těla.

Zalepovací kalhotky vzhledem připomínají dětské papírové plenky. Upevňování na tělo je řešeno pásky se suchým zipem. Kalhotky mají indikátor vlhkosti. Některé z nich je možné používat dokonce pro inkontinenci stolice. Zalepovací plenkové kalhotky mají savé jádro uzpůsobené tak, aby byly vhodné i pro použití v noci a pro ležící pacienty.

Vložné pleny

Vložná plena, zdroj: dentimedshop.cz
Vložná plena, zdroj: dentimedshop.cz

Jsou určené pro střední až těžký stupeň inkontinence. Je třeba je fixovat na tělo. Pro tento účel je vhodné použít speciální síťované kalhotky. Ačkoliv vložné pleny zajišťují efektivní ochranu při inkontinenci, jsou postupně nahrazovány navlékacími inkontinenčními kalhotkami.

Savé podložky

Savé podložky, zdroj: dentimedshop.cz
Savé podložky, zdroj: dentimedshop.cz

Jedná se o jednorázové podložky, které se vkládají na lůžko pacienta. Inkontinenční podložky jsou primárně určené k ochraně matrace, gauče či jiného polstrovaného nábytku, případně invalidního vozíku před nežádoucím únikem moči. Podložky dále dělíme bez záložek a se záložkami.

 

SOUTĚŽ

E-shop se zdravotnickými pomůckami dentimedshop.cz vám přináší soutěž o 3 slevové kupóny20131106_dooffy_logo_dentimedshop_fin_barevne_pruhledne_pozadi

Soutěžní otázka:

  Do čeho a proč balí dentimedshop.cz inkontinenční pomůcky?

Nápovědu naleznete v článku Kompletní péče o seniora s Dentimed pomůckami.

Výhry:

  1. Místo slevový kupón na nákup www.dentimedshop.cz v hodnotě 500 Kč
  2. Místo slevový kupón na nákup www.dentimedshop.cz v hodnotě 300 Kč
  3. Místo slevový kupón na nákup www.dentimedshop.cz v hodnotě 200 Kč

Své odpovědi zasílejte e-mailem na adresu i-senior@email.cz do 31. 10. 2016.

Soutěž nezapomeňte sdílet prostřednictvím našeho facebookového profilu.

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR – Soutěže.cz a na Websoutěže.cz

Reklama