Nové byty v Praze zdražují. Kupte si dům!

Se stále rostoucím zájmem o koupi bytů rostou i jejich ceny. Jen loni vzrostly o 6,3 % bez ohledu na to, zda se jednalo o staré nebo nové byty. Ceny stavebních pozemků a rodinných domů sice rostly také, avšak jen velmi mírně. Nárůst dosáhl jen 0,5 %.

Rodinný dům v Praze je přitom ideální kombinací bydlení v soukromí a zároveň nedaleko centra. Donedávna však zájemci o tento typ bydlení naráželi na problém – domy na prodej v Praze jednoduše nebyly.

V původní zástavbě bydleli starousedlíci, nové domy byly naopak součástí satelitních městeček. Tyto satelity často stojí “na zelené louce”, tedy daleko od původní zástavby a s minimální, nebo dokonce žádnou, občanskou vybaveností v okolí.

Jde to i jinak

Sehnat v Praze pozemky pro výstavbu nových rodinných domů je složité, ale ne nemožné. Například developer Finep nabízí prodej rodinných domů ve Stodůlkách i Štěrboholech a v letošním roce plánuje výstavbu v dalších lokalitách.

Domy ve Stodůlkách jsou součástí projektu Britská čtvrť a k dispozici jsou domy 4+kk i 5+kk s vlastní garáží a pozemky o velikosti až 573 m2. Řadové domky navazují na původní zástavbu a v okolí najdete veškeré potřebné obchody i služby. Pokud ne, autem jste za pár minut v nákupním centru Europark Štěrboholy.

Řadové domy, zdroj: Finep.cz
Řadové domy, zdroj: Finep.cz

Bydlete ve Štěrboholech

Praha 10 nabízí podobně skvělé podmínky pro život. Domy 4+kk v projektu Malý Háj jsou ideální pro rodiny a vlastní zahradu ocení jak děti, tak nadšené zahradnice nebo milovníci grilování. Hned za domy je navíc rozlehlý park, cyklostezka a nedaleko najdete i nový sportovní areál.

Z domů, které se rozkládají mezi původní zástavbou a Dolními Měcholupy, dojedete za 10 minut do nákupního centra Europark Štěrboholy. Můžete si tak užívat bydlení v klidu a zároveň všech výhod velkoměsta.

Řadové domy, zdroj: Finep.cz
Řadové domy, zdroj: Finep.cz

Není bydlení v rodinném domě nic pro vás?

Pokud vás rodinné domy nelákají, podívejte se na byty na prodej. Společnost Finep v Praze nabízí i družstevní byty. V kombinaci s hypotékami je tak nové bydlení dostupné pro každého.

Reklama