Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov spojilo síly s Malým muzeem bible

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov má nového partnera – Malé muzeum bible. Zřídilo ho sdružení Biblický teologický seminář, sídlí ve Starém Pelhřimově a má také otevřeno každý den (www.malemuzeumbible.cz).

V muzeu najdete 357 různých druhů Bible – historická i novodobá vydání českých Biblí, cizojazyčná vydání v 59 jazycích (včetně Biblí hebrejských, řeckých, arabských či korejských). Součástí expozice je originál Bible kralické z roku 1587, Melantrichova Bible z roku 1549, ale též LegoBible, MinecraftBible, bible pro motorkáře či kamioňáky! Uvidíte též způsoby ručního tisku biblí a jejich pašování. Udělejte si výlet do Pelhřimova – přijeďte se do našich muzeí podívat! Letáček pro případné vytištění na nástěnku najdete v příloze, podrobnosti následují.

Zdroj: Malemuzeumbible.cz
Zdroj: Malemuzeumbible.cz

Udělejte si výlet !

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

www.muzeumrekorduakuriozit.cz

Zdroj: Muzeumrekorduakuriozit.cz
Zdroj: Muzeumrekorduakuriozit.cz

Uvidíte největší porcelánový šálek, nejmenší funkční pálenici, dort coby svatební šaty, Pražský hrad ze špejlí a stovky dalších (největších, nejmenších, nejdelších, nejtěžších) exponátů. Máme dvě expozice! Přejít z jedné do druhé vám zabere pouhých 5 minut. V nové expozici Zlaté české ručičky naleznete největší zápalkový obraz na světě a ojedinělou kolekci 90 dalších unikátů ze sirek a sirkových hlaviček (včetně funkčních hudebních nástrojů), kostely z rýže, miniaturní Slovanskou epopej i další výrobky šikovných českých rukou.

Hromadným výpravám (nad 20 osob) pro zpříjemnění jejich návštěvy nabízíme:

  1. Otevírací doba dle přání

Máme otevřeno každý den od 9.00 do 17.00 hodin. Pokud se k nám chystáte na zájezd a chcete stihnout více cílů, není problém se dopředu domluvit a otevřít expozici s předstihem nebo ji nechat přístupnou déle.

  1. Možnost krátkodobého parkování autobusu v blízkosti expozice

Váš autobus může zaparkovat cca 100 m od expozice muzea, návštěvníci vystoupí, autobus odjede a ve stanovený čas se pro účastníky zájezdu vrátí.  Po příjezdu do Pelhřimova může váš autobus zastavit na zastávce městské hromadné dopravy Karlovo náměstí, popřípadě Dolní brána, podle směru vašeho příjezdu. V klidu vystoupíte a nacházíte se přímo pod Muzeem rekordů.

  1. Bezbariérový přístup do expozice Zlaté české ručičky Pelhřimov – vhodné pro návštěvníky s pohybovým handicapem

Je zajištěn prostorným výtahem, do kterého se bez problémů vejdou návštěvníci na vozíčku. Výtah je přístupný přímo z chodníku před expozicí.

  1. Slevy a bonusy

1 vedoucí má vstup zdarma. Výprava dostává zdarma 1 Českou knihu rekordů (běžná cena 399,- Kč).  Získáváte samozřejmě slevu na hromadné vstupné. Ke hromadnému vstupnému dostanete zdarma 1 DVD s videosestřihem o vzniku nejzajímavějších exponátů. Cestou domů už se nemusíte v autobuse nudit – stačí zasunout “placku” do přehrávače a zmáčknout Play!

Zdroj: Muzeumrekorduakuriozit.cz
Zdroj: Muzeumrekorduakuriozit.cz

Odpočiňte si! Při přechodu z jedné expozice do druhé můžete využít rozlehlou, volně přístupnou zahradu u expozice Zlaté české ručičky. Je oplocená, mimo dosah automobilů a vybavená stoly a lavicemi. Kromě obřího kuchyňského nádobí na ní najdete i živý exponát – strom plodící pět druhů ovoce.

Máme otevřeno každý den po celý rok. Svoji návštěvu si můžete předem objednat na emailu: muzeumrekorduakuriozit@dobryden.cz

Otevírací dobu a ceník vstupného naleznete na www.muzeumrekorduakuriozit.cz

Pro bližší informace volejte průvodce na telefonu 777601304 (denně 9-17 hodin) nebo paní Radku Kotkovou (775966303).

hromadné výpravy do Muzea rekordů

Reklama