Kotel: teplo domova

Teplo domova je důležité pro každého z nás. Topit se hold v zimních časech musí a v poslední době to na teploměru opět rozhodně nevypadalo na jarní měsíce. Nevím, jak pro vás, ale pro mě je 13 stupňů opravdu málo na konec května. Proto je hlavním tématem dnešního článku teplo domova, respektive kotel.

Pokud zrovna ten váš kotel přestal fungovat, nebo z jakéhokoli jiného důvodu prostě sháníte kotel, pak nezapomeňte sledovat pár hlavních parametrů.

Za prvé si musíte ujasnit, zda chcete kotel pouze na topení nebo zda vám bude ohřívat i teplou užitkovou vodu. V případě té druhé varianty, máte na výběr kotel přímoprůtočný, kotel s ohřevem v externím bojleru anebo kotel s vnitřním zásobníkem teplé vody.

Dále máte možnost vybírat z kotle klasického či kondenzačního. A v neposlední řadě musíte také vědět, jakým typem paliva budete své obydlí vytápět. Pak už stačí jen zapátrat ve vodách internetu a najít ten pravý pro vás. My vám tedy dnes aspoň ve zkratce představíme dva významné výrobce kotlů, na které byste určitě při výběru narazili.

VIADRUS

Firma VIADRUS je tradičním výrobcem litinové tepelné techniky. Díky použitému materiálu je o kvalitu postaráno. Účinnost, spolehlivost a životnost jsou tři atributy, co spojují nejen kotle, ale i radiátory VIADRUS. Kotle můžete vybírat jak na plynná, tekutá a pevná paliva, tak i na teplovzdušná lokální krbová topidla.

DAKON

Nejprodávanější výrobky na českém trhu v oblasti topení jsou právě od firmy DAKON. Popularita jejich kotlů roste hlavně kvůli nepřeberné nabídce, která je na trhu. A díky dostupnosti kotlů na všechna běžně používaná paliva je opravdu z čeho vybírat. I tu je opět nutno mluvit o vysoké kvalitě a moderním designu, který ocení každý z nás.  Je tu však jedna maličkost, která vám jistě ulehčí alespoň malá trápení, v podobě případné poruchy kotle. Kotle DAKON lze totiž koupit po celé České republice, tedy i servis a náhradní díly jsou vám všude v rekordním čase k dispozici.

Reklama