Faktory ovlivňující náš zdravý spánek

Na náš kvalitní spánek má vliv několik důležitých faktorů. Jsou jimi klidné a tiché prostředí, doba spánku a hlavně samotná matrace, a postel, na které spíme.

Matrace

Nekvalitní matrace je hlavním důvodem naší nespavosti, častých bolestí zad a může být také příčinou ohrožení funkcí některých orgánů. Následky těchto potíží mají na svědomí nekvalitní matrace, na kterých nemáme obratle a ploténky v přirozené poloze, čímž se vystavujeme zdravotním rizikům.

Proto bychom výběr opravdu kvalitní matrace neměli podceňovat. Správně zvolená matrace umožní pohodlný odpočinek a kvalitní načerpání energie. Zároveň z dlouhodobého zdravotního hlediska je správné uložení páteře nutností.

Při výběru vhodné matrace přihlížíme také na věk osoby, pro kterou je samotná matrace určená. Mladším lidem vyhovují tvrdší matrace, avšak seniorům se doporučuje spát na měkčích a elastičtějších matracích.

Kdy je vhodná doba na výměnu své matrace?

Cítíme-li na své matraci, proleženiny, hrboly nebo u starých typů dokonce pružiny, je nejvyšší čas poohlédnout se po nové matraci.

Postele z masivu

Kvalitní matrací náš zdravý spánek začíná. Pozornost bychom ale také měli věnovat posteli, která by nejlépe měla být vyrobena z masivu.

Na rozdíl od postelí z velkých řetězců vynikají postele z masivu svou pevností, stabilitou, a celkovým bytelným provedením. Postel se přece nekupuje na pár let a všichni si přejeme, aby nám vydržela co nejdéle.

Postele z masivu se převážně vyrábějí z bukového, dubového a borovicového masivu.

Reklama