Dokonalé posezení v zahradním altánu

Schází na vaší zahradě místo k relaxaci a odpočinku, chráněné před slunečními paprsky a navíc vzdušné se stálým kontaktem s přírodou? Nechte se inspirovat v následujícím článku zahradními altány.

Zahradní altány jsou již už od dob šlechty umísťovány v parcích a zahradách. Jejich kouzlem je pohodlné posezení, které poskytuje soukromí před zvídavými pohledy sousedů nebo kolemjdoucích. Navíc poskytují nerušený kontakt s přírodou.

Právě díky kontaktu s přírodou nalezneme altány v okrasných zahradách a parcích, kde právě z altánů můžeme nerušeně pozorovat krásu přírody, poletující ptáčky a poskakující veverky.

Stín a prodyšnost

Kvůli své konstrukci jsou zahradní altány, neboli také besídky, vzdušné, protože na rozdíl od zahradních chatek nemají pevné stěny. Altány jsou buď zcela otevřené, nebo mají stěny tvořené z dřevěného zábradlí či mříží. Kdo by si přál více soukromí, nalezne na trhu také altánky částečně uzavřené nebo zcela uzavřené například s velkými okny.

Plná střecha zahradních altánů zajišťuje ochranu před slunečními paprsky a vytváří příjemný stín. V případě nevhodného počasí nás naopak ochrání před deštěm.

Vhodné umístění

Zahradní besídka spoluvytváří celý styl naší zahrady. Měla by stylově ladit jak k domu, tak ke vzhledu samotné zahrádky. Důležitý je také výběr místa. Většinou jsou altánky postaveny v klidové části zahrady s dobrým výhledem do okolí, aby byl zajištěn již zmíněný kontakt s přírodou.

K altánu můžeme vysadit popínavé rostliny nebo vinnou révu, která se ještě více postará o splynutí zahradní stavby s přírodou.

Pro ještě lepší pocit z posezení lze altány dovybavit podlahou, která může být jednoduše vysypaná kamenivem nebo zhotovené ze dřeva, vydlážděné zahradní dlažbou nebo využijeme moderních podlahových desek z umělohmotných materiálů.

Přijdou-li k nám hosté, vždy je budeme mít kam pohodlně usadit. Vedle altánu stačí umístit zahradní gril a příjemné letní posezení může začít.

Reklama